Start » Wydarzenia » Judo na poziomie

Judo na poziomie

Judo na poziomie
Wyświetlono 1 017 razy

Nie musimy się martwić o następców Legienia i Nastuli – judo na wysokim poziomie w LOSiR-ze!

Hala Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (LOSiR) staje się powoli mekką polskiego judo. Po rozegranym dwa tygodnie temu Pucharze Polski Seniorów, w ostatni weekend marca na matach w Luboniu rywalizowali młodziki i młodziczki.

Mistrzostwa Polski w judo w tej kategorii wiekowej zgromadziły ponad 500 zawodników z 120 polskich klubów. Walki, które toczyły się na trzech matach, dostarczyły licznie zgromadzonej publiczności wiele emocji. Byliśmy świadkami kontuzji, niespodziewanych zwrotów akcji w trakcie walk oraz wielu zaskakujących rozstrzygnięć. Organizatorzy i trenerzy zgodnie stwierdzili, że taka liczba uczestników pozwala spokojnie myśleć o przyszłości tej dyscypliny w kraju. Nie należy się obawiać, czy wyrosną nam następcy Waldemara Legienia oraz Pawła Nastuli, którego w 2010 roku gościliśmy w Luboniu. Trenerzy kadr młodzieżowych na pewno będą mieli z kogo wybierać. Wiesław Błach, olimpijczyk z Seulu i Barcelony, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy, obecnie prezes Polskiego Związku Judo podczas otwarcia zawodów chwalił atmosferę i poziom organizacji imprezy. Dziękował władzom Lubonia i kierownictwu LOSiR-u za przychylne nastawienie do sportu dzieci i młodzieży oraz za pomoc przy organizacji zawodów.

Zawodnicy Akademii Judo, z którą od kilku lat współpracuje LOSiR zdobyli dwa brązowe medale – Agata Szafran w wadze 57 kg i Kacper Kubiak w wadze 73 kg.

Medale na mistrzostwach w Luboniu zdobywali zawodnicy i zawodniczki z 44 klubów. W łącznej punktacji najlepszy okazał się UKJ „AON Warszawa”, który zdobył 25,5 pkt, przed AZS Opole – 21,5 pkt i MOSiR Mysłowice – 16 pkt.

Lucyna Giese

Mistrzostwa Polski młodzików w judo fot. LOSIR

Mistrzostwa Polski młodzików w judo fot. LOSIR

Kibice młodych judoków fot. LOSIR

Kibice młodych judoków fot. LOSIR

Jedna z walk judo podczas Mistrzostw Polski młodzików w LOSIR-ze fot. LOSIR

Jedna z walk judo podczas Mistrzostw Polski młodzików w LOSIR-ze fot. LOSIR


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *