Start » Wydarzenia » Kierowca na „wczorajszym” podwójnym gazie

Kierowca na „wczorajszym” podwójnym gazie

Wyświetlono 743 razy

Policjantka z poznańskiej drogówki zatrzymała kierowcę po użyciu alkoholu. Mężczyzna zajmujący się rozwożeniem posiłków do szkół myślał, że zdążył wytrzeźwieć. W organizmie miał prawie pół promila.

Poznańska drogówka rozpoczęła pierwszy tydzień września działaniami „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjantka wraz ze starszym kontrolerem Nadzoru Ruchu pełniła służbę przy jednej ze szkół w Poznaniu.

Czuwając nad bezpieczeństwem uczniów idących na rozpoczęcie roku szkolnego mundurowi nadzorowali ruch odbywający się w rejonie placówki. Uwadze służb nie umknęły wykroczenia popełniane przez użytkowników drogi. Do kontroli policjantka zatrzymała kierowcę, który złamał przepis. Mężczyzna jechał osobową skodą po BUS – pasie.

W trakcie kontroli kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu. W organizmie miał prawie pół promila. 51-letni mieszkaniec Lubonia tłumaczył, że pił alkohol dnia poprzedniego. Wstając rano sądził, że jest trzeźwy. Tego dnia wsiadł do samochodu gdyż rozpoczął się rok szkolny, a jego praca polega na rozwożeniu posiłków do szkół.

Policjantka zatrzymała kierowcy uprawnienia. Teraz Sąd zadecyduje na jak długo mężczyzna straci prawo jazdy.

Źródło: KMP Poznań


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *