Start » Slider » Komedia „POLITYKA” – poznańska premiera

Komedia „POLITYKA” – poznańska premiera

Wyświetlono 812 razy

Poznańska premiera spektaklu zostanie zorganizowana zaledwie kilkanaście dni po galowej premierze w Warszawie.

„Polityka” to gorzko – ironiczna komedia, szydząca w bardzo inteligentny sposób z naszej klasy politycznej, w której śmiech nie jest celem, tylko środkiem do rozmowy o bolączkach współczesnej Polski.

W realiach lat 20-tych, czasu emancypacji kobiet i budowy II Rzeczpospolitej, rozgrywa się burzliwy romans dwójki głównych bohaterów. Posłanka lewicy (Małgorzata Socha) i poseł prawicy (Rafał Królikowski) uwikłani zostają nie tylko w miłosne, ale także partyjne perypetie.

Polityczne i uczuciowe potyczki przedstawicieli dwóch wrogich obozów, w których łapówkarstwo, prywata i nepotyzm są nieodzowną częścią tego, co nazywa się „uprawianiem polityki”, tworzą prześmiewczą komedię lewicowo – prawicowych namiętności.

Pochodzący z 1920 roku, zaskakująco współczesny tekst Włodzimierza Perzyńskiego potwierdza jedynie znaną prawdę, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia.

Interesująca inscenizacja Eugeniusza Korina, który wykorzystuje w swoim spektaklu parodię filmu niemego sprawi, że widzowie odbędą zabawną podróż do kinematografu z okresu międzywojnia, gdzie taper przygrywa na pianinie, a gwiazdy srebrnego ekranu są zniewalająco zmysłowe i uwodzicielskie.

polityka 900x300
CENY BILETÓW:

– Parter Premium – 150 zł

– Parter Standard Plus – 130 zł

– Parter Standard – 90 zł

– Antresola – 50 zł

 

Bilety od 50,00 złotych można kupić na stronie bilety.sollus.pl oraz w salonach empik. Można również rezerwować je telefonicznie: 61 679 27 27.

 

POLITYKA

Termin – 26.01.2015, 17:30 i 20:30

Miejsce – Sala Ziemi MTP

Wystąpią: Jadwiga Łazańska – Małgorzata Socha Adolf Burski – Rafał Królikowski Łazański – Kazimierz Kaczor Hrabina Linowska – Joanna Żółkowska Franciszka – Hanna Śleszyńska Minister Kręciołek – Sylwester Maciejewski Kiełbikowski – Bartłomiej Firlet Biznesmen Szpakowski – Paweł Nowisz Poseł Krotoski – Miłogost Reczek Pokojówka/Jan – Michalina Sosna

 

Adaptacja i reżyseria: Eugeniusz Korin

Scenografia: Maciej Chojnacki

Kostiumy: Beata Harasimowicz

Muzyka : Janusz Tylman i Czesław Majewski

 

SOLLUS Entertainment wchodzi w skład Sollus Group

Sollus Group – to agencja artystyczna, która wyspecjalizowała się w organizowaniu wszelkiego rodzaju wydarzeń kulturalnych, spektakli teatralnych oraz koncertów w całej Polsce. Zajmuje się także profesjonalną produkcją teledysków oraz filmów promocyjnych.

Sollus Entertainment – Wystawia sztuki renomowanych polskich teatrów wPoznaniu, Wrocławiu, Białymstoku, Zabrzu, Lublinie, Częstochowie oraz Rybniku. Na stałe współpracuje z teatrami; ROMA, SYRENA, CAPITOL, 6-PIĘTRO, KWADRAT.

polityka_plakat


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *