Start » Co nowego » Konkursy dla młodzieży – „Złota Żaba” i „Złota Żabka”

Konkursy dla młodzieży – „Złota Żaba” i „Złota Żabka”

Wyświetlono 3 486 razy

złota_żaba_slider

Rozpoczęły się zgłoszenia uczestników do udziału w kolejnej edycji konkursów dla młodzieży szkolnej, których organizatorem jest swarzędzka Fundacja Edukacji Społecznej „EKOS”. „Złota Żaba”, konkurs przeznaczony dla gimnazjalistów, rozgrywany będzie w roku szkolnym 2015/16 już po raz dwudziesty trzeci, a „Złota Żabka”, dla uczniów starszych klas szkół podstawowych, po raz szesnasty.

Swarzędzkie konkursy od wielu lat cieszą się uznaniem nauczycieli i sympatią uczniów. W ubiegłym roku szkolnym do etapu szkolnego w „Żabie” i „Żabce” przystąpiło łącznie 11 675 uczestników.

Konkursy rozgrywane są równolegle w dwóch dziedzinach: języka polskiego i literatury oraz matematyki. Organizatorzy wysłali w tym roku zaproszenia do wszystkich gimnazjów w województwie wielkopolskim i w województwie lubuskim, a do szkół podstawowych w Poznaniu i w 30 wielkopolskich powiatach.

Do 2 listopada zaproszone szkoły mogą zgłaszać udział swoich uczniów w tegorocznej edycji Konkursów.
Pierwszy etap przeprowadzony zostanie w szkołach 18.11.2015 r. (język polski i literatura) i 19.11.2015 r. (matematyka), etap drugi: 19.03.2016 r. w Swarzędzu.

Oryginalność i wysoki poziom merytoryczny stawianych przed uczestnikami zadań zapewnia doświadczony zespół autorów zadań złożony z nauczycieli gimnazjalnych i licealnych oraz z pracowników Zakładu Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego UAM oraz Katedry Matematyki Stosowanej UE w Poznaniu. Poprzez rodzaj zadań „Złota Żaba” i „Złota Żabka” promują wśród młodzieży szkolnej umiejętność samodzielnego i niestereotypowego myślenia i rozwiązywania problemów, zachęcają do twórczej zabawy.

Wszystkie zadania z lat ubiegłych dostępne są na konkursowej stronie internetowej: www.ekos.edu.pl/konkurs.

Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród przyznanych w tegorocznej edycji Konkursu odbędzie się w Swarzędzu w siedzibie organizatorów 23 kwietnia 2016. Nagrodami będą: sprzęt elektroniczny, książki, pomoce naukowe, zniżki czesnego w swarzędzkich szkołach prowadzonych przez Fundację Edukacji Społecznej „EKOS”. Oprócz około 80 uczniów nagrodzonych zostanie także kilkunastu nauczycieli, których uczniowie zajmą czołowe miejsca. Udział w konkursach jest całkowicie bezpłatny dla uczniów, a jego przeprowadzenie w szkołach nie wiąże się dla nich z jakimikolwiek kosztami. Organizator może to zapewnić dzięki współfinansowaniu przez Województwo Wielkopolskie oraz przez samorządy powiatów, miast i gmin, wśród których od lat jest także Miasto Luboń. Organizatorom pomagają także sponsorzy prywatni, m. in. Drukarnia Swarzędzka Stanisław i Marcin Witeccy, „EVER”, „Żabka Polska”, „Terravita”, „Biofarm”.

złota_żaba_patrnerzy

Patronat


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *