Start » Kroniki służb » Kronika policyjna – grudzień 2014

Kronika policyjna – grudzień 2014

Wyświetlono 842 razy

01.12 – na terenie posesji przy ul. Wschodniej nieznany sprawca włamał się do piwnicy i skradł: rower, zestaw do paintballu, tablet i kosmetyki.

03.12 – przy al. Jana Pawła II policjanci odnaleźli skradziony przed dwoma miesiącami na terenie Niemiec samochód Audi A4 Avant na niemieckich numerach rejestracyjnych. W aucie znaleziono piłę łańcuchową, która znajdowała się w skradzionym w listopadzie ub. roku przy ul. Źródlanej samochodzie Renault.

03.12 – przy ul. Żabikowskiej lubońscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego (0,26 promila) kierowcę. Jak się okazało, kierował pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.

06/07.12 – w nocy przy ul. Kochanowskiego lubońscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą (1,7 promila!) kobietę sprawującą opiekę nad 2-letnią córką.

08.12 – przy ul. Armii Poznań 15-letni chłopiec uderzył pięścią w twarz swojego rówieśnika, wybijając mu dwa zęby. Lubońska policja prowadzi postępowanie.

09.12 – dzielnicowa zatrzymała przy ul. Armii Poznań 15-letniego młodzieńca podejrzanego o pobicie rówieśnika.

09.12 – nieznany mężczyzna próbował ukraść 23-letniemu lubonianinowi zaparkowanego przy ul Jachtowej jaguara. Między mężczyznami doszło do szarpaniny, po której napastnik się oddalił. W wyniku czynności podjętych przez lubońskich i poznańskich policjantów sporządzono tablicę poglądową, na której właściciel auta rozpoznał sprawcę przestępstwa. Jak się okazało, zatrzymany lubonianin był już notowany za kradzieże.

09/10.12 – z niestrzeżonego parkingu przy ul. Ratajskiego skradziono citroena Berlingo wraz ze znajdującymi się w nim elektronarzędziami.

10.12 – przy ul. Sikorskiego nieznany sprawca wszedł bezprawnie w posiadanie listów znajdujących się w torbie listonosza (do tej pory listów nie odnaleziono).

10.12 – przy ul. Wschodniej lubońscy policjanci zatrzymali mieszkańca Lubonia kierującego samochodem, pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.

11/12.12 – skradziono peugeota przy ul. Źródlanej.

12.12 – przy ul. Armii Poznań zatrzymano nietrzeźwego (1,8 promila) mieszkańca Dymaczewa.

14.12 – przy ul. Unijnej nietrzeźwy (0,5 promila) kierowca stracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do dachowania. Oprócz kierowcy w samochodzie znajdował się jego 10-letni syn

15.12 – z otwartego garażu, na terenie posesji przy ul. Jodłowej skradziono narzędzia budowlane.

16.12 – z niestrzeżonego parkingu przy al. Jana Pawła II skradziono samochód marki RenaultClio.

16.12 – nieznany sprawca uszkodził citroena zaparkowanego przy ul. Makuszyńskiego.

17.12 – wybijając szybę w oknie piwnicznym, nieznany sprawca włamał się do domu jednorodzinnego przy ul. Dolnej i skradł biżuterię oraz wartościowe monety. W tym samym czasie włamano się również przez otwarte okno w piwnicy do innego domu przy tej ulicy i skradziono pieniądze oraz wartościowy łańcuszek. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady daktyloskopijne.

17.12 – przy ul. Dworcowej zatrzymano mieszkańca Poznania podejrzanego o paserstwo samochodu Audi, skradzionego wcześniej w Międzyrzeczu.

18.12 – nieznani sprawcy proponowali luboniance z ul. Armii Poznań sprzedaż odzieży w jej mieszkaniu. Pod tym pozorem skradli jej 6 000 zł.

19/20.12 – z niestrzeżonego parkingu przy ul. Poniatowskiego skradziono samochód Audi.

20.12 – przy ul. Żabikowskiej lubońscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę usiłującego uszkodzić samochód Fiat.

20.12 – przy ul. Armii Poznań zatrzymano nietrzeźwego (1 promil) kierowcę.

21.12 – w jednym z mieszkań bloku przy al. Jana Pawła II skradziono aparat fotograficzny marki Sony.

21.12 – w sąsiedztwie kościoła przy ul. Źródlanej udaremniono próbę popełnienia samobójstwa przez zdesperowanego mężczyznę

22.12 – przy ul. Sobieskiego, kierujący fordem Focus, podczas włączania się do ruchu nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustępując pierwszeństwa, potrącił pieszą. Kobietę odwieziono do szpitala, gdzie po obdukcji lekarskiej stwierdzono u niej złamanie kości skroniowej i potylicznej.

23.12 – włamano się do garażu przy ul. Traugutta i skradziono motocykl.

24.12 – nieznany sprawca uszkodził zewnętrzną roletę okienną jednego z domów przy ul. Armii Poznań.

24.12 – nieznany sprawca uszkodził samochód Peugeot Partner przy ul. Kurowskiego.

25.12 – w salonie gier przy ul. Żabikowskiej, w odpowiedzi na zwrócenie im uwagi za niestosowne zachowanie i uspokojenie się przez ochroniarza, dwaj mężczyźni kilka razy uderzyli go pięścią w twarz i krzesłem w plecy (na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń). Powiadomieni o zajściu lubońscy policjanci zatrzymali chuliganów. Należy podkreślić, że nie jest to pierwszy chuligański wybryk w tym miejscu, dlatego jest ono objęte specjalnym nadzorem policji.

25.12 – przy ul Kilińskiego nieznany sprawca zbił szybę w oknie tarasowym i włamał się do domu. Spłoszony przez właścicieli mieszkania, uciekł z miejsca przestępstwa (zabezpieczono 4 ślady daktyloskopijne).

28.12 – przed jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Źródlanej lubońscy policjanci zatrzymali 15-letniego chłopca, który próbował przywłaszczyć sobie pożyczony od 16-latka z Lubonia telefon komórkowy. Kiedy właściciel domagał się zwrotu aparatu, 15-letni młodzieniec groził użyciem noża.

W grudniu odnotowano również jedno przestępstwo internetowe.

Na podstawie danych policji

Paweł Wolniewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *