Start » Kroniki służb » Kronika policyjna – styczeń 2015

Kronika policyjna – styczeń 2015

Wyświetlono 1 255 razy

Policja

02-08.01 – nieznany sprawca skradł ze sklepu „VIP Collection” w CH „Factory” przy ul. Dębieckiej karton z galanterią skórzaną o wartości ponad 4 500 zł.

03.01 – przy ul. Dworcowej zatrzymano nietrzeźwego (0,6 promila) kierowcę.

03.01 – zatrzymano nietrzeźwego (0,7 promila) kierowcę przy ul. Powstańców Wlkp.

05.01 – przy ul. Wschodniej policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę posiadającego przy sobie narkotyki.

06.01 – przy ul Romana Maya 15-letni wyrostek kilkakrotnie uderzył w twarz o rok młodszego od siebie chłopca, zmuszając go w ten sposób do wydania telefonu komórkowego. Policja ustaliła sprawcę.

06.01 – policjanci zatrzymali przy ul. Kasprzaka kierującego samochodem, pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Mężczyzna był poszukiwany w celu doprowadzenia go do Aresztu Śledczego.

07.01 – nieznany sprawca skradł z szafki w szatni przy basenie „Na fali” na ul. Kopernika portfel z dokumentami i gotówką.

07.01 – przy ul. Granicznej poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego z podejrzeniem o kradzież pojazdu.

08.01 – kwadrans po godz. 22, w sklepie „Żabka” przy ul. Armii Poznań, mężczyzna grożąc ekspedientce nożem, zabrał z kasy 2 000 zł, po czym uciekł. Sprawcę napadu ustalono na podstawie zapisu z monitoringu oraz zabezpieczonych śladów daktyloskopijnych.

11/12.01 – skradziono samochód marki Renault przy ul. Wodnej.

12.01 – z garażu przy ul. Źródlanej skradziono piłę tarczową i wkrętarkę akumulatorową.

13.01 – skradziono tablice rejestracyjne od forda „Mondeo” zaparkowanego przy al. Jana Pawła II.

13.01 – policjanci zatrzymali przy ul. 3 Maja sprawcę rozboju w sklepie „Żabka” 8 stycznia. Mężczyzna był wcześniej notowany.

13.01 – przy ul. Nowiny poznańscy policjanci zatrzymali mieszkańca Komornik podejrzanego o paserstwo ośmiu silników samochodowych.

13.01 – na ogrodzonym parkingu osiedlowym przy ul. 11 Listopada policjanci odnaleźli samochód poszukiwany przez policję z Tarnowa Podgórnego.

16.01 – z szatni Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Żabikowskiej skradziono telefon komórkowy.

19.01 – nieznany mężczyzna okradł podstępnie starszą kobietę (czytaj obok).

19.01 – przy ul. Sobieskiego zatrzymano nietrzeźwego (1,7 promila) kierowcę.

19.01 – na ul. Sobieskiego przebiegający na przejściu dla pieszych chłopiec został potrącony przez samochód i trafił do poznańskiego szpitala przy ul. Krysiewicza, gdzie po stwierdzeniu złamania prawej goleni przyjęto go na oddział.

19/20.01 – skradziono układ wydechowy wraz z katalizatorem od samochodu Renault zaparkowanego przy al. Jana Pawła II.

21.01 – nieznany sprawca włamał się przy użyciu dorobionych kluczy do dwóch sąsiednich mieszkań w bloku przy ul. Źródlanej i skradł dwa laptopy. Zabezpieczono ślady linii papilarnych.

24.01 – przy ul. Dąbrowskiego dwaj mężczyźni w średnim wieku zostali dotkliwie pobici (jeden z nich doznał obrażeń twarzy, drugi złamania kości szczęki i twarzoczaszki) przez trzech krewkich napastników. Sprawców przestępstwa ustalono na podstawie zapisu z monitoringu.

24.01 – nieznany sprawca włamał się do dwóch piwnic jednego bloku przy ul. Osiedlowej i skradł napoje alkoholowe, dokumenty księgowe oraz junkers elektryczny.

24.01 – przy ul. Poznańskiej lubońscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą (1 promil) kobietę sprawującą opiekę nad małoletnim synem.

26.01 – nieznany sprawca podpalił samochód marki Peugeot przy ul. Żabikowskiej.

26.01 – przy ul. Krótkiej policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o udział w pobiciu dwóch mężczyzn 24 stycznia.

27.01 – dzielnicowi policjanci złapali na gorącym uczynku bezdomnego mężczyznę, który skradł w sklepie „Biedronka” przy ul. Sikorskiego artykuły spożywcze o wartości prawie 1000 zł.

27.01 – w CH „Pajo” przy ul. Żabikowskiej skradziono mieszkańcowi Piotrkowa Trybunalskiego z kieszeni spodni dokumenty.

27.01 – policjanci zatrzymali przy ul. Armii Poznań dwóch kolejnych podejrzanych o pobicie mężczyzn 24 stycznia. Mężczyźni byli wcześniej notowani.

 

W styczniu odnotowano również dwa przestępstwa internetowe.

 

W ub. miesiącu lubońscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu 9 sprawców.

 

Na podstawie danych Policji

Paweł Wolniewicz

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

 

800 130 334 – „Policyjny telefon zaufania i 10 minut” – bezpłatna, całodobowa infolinia dla mieszkańców Wielkopolski w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Dyżurni przyjmują: sprawy dotyczące braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia; informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość; o ukrywających się osobach podejrzanych, a także działaniach lub powiązaniach przestępczych policjantów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *