Start » Co nowego » Majówka w Wielkopolskim Muzeum Niepodległości

Majówka w Wielkopolskim Muzeum Niepodległości

Wyświetlono 781 razy

Zapraszamy na „Majówkę w muzeum” – zaczynamy w sobotę i niedzielę (28-29 kwietnia) akcją „Poznań za pół ceny”, której WMN po raz kolejny jest partnerem. W tych dniach bilety na zwiedzanie wszystkich oddziałów będą w cenach promocyjnych – normalny 5 zł, ulgowy 2 złote. Wyjątkiem jest Muzeum Martyrologii Wielkopolan w Forcie VII, gdzie wstęp dla wszystkich kosztuje 2 złote.

3 maja o godzinie 12.00 odbędzie tegoroczna inauguracja Honorowych Odpraw Wart przed Odwachem na Starym Rynku, które jak zwykle wystawi Reprezentacyjny Oddział Ułanów Miasta Poznania w barwach 15.Pułku Ułanów Poznańskich.

Tego samego dnia, o godzinie 16.00,  również przed wejściem do Muzeum Powstania Wielkopolskiego  zapraszamy na wspólny śpiew pieśni patriotycznych „Witaj majowa Jutrzenko”. Wspólnie z zespołem Jacka Kowalskiego Monogramista JK będzie okazja zaśpiewać pieśni z czasów, gdy Polacy walczyli o niepodległość i oczywiście z czasów Powstania Wielkopolskiego.

W razie niepogody spotkanie zostanie przeniesione do Sali w Pałacu Działyńskich.

Muzeum Powstania Wielkopolskiego będzie w tym dniu czynne od godziny 10.00 do 15.00.

Natomiast 5 maja zachęcamy do odwiedzin Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli, które już z okazji 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie przygotowuje piknik militarny „Wojsko Polskie – schyłek wojny”. W godzinach od 10.00 do 16.00 na terenie ekspozycji plenerowej będzie można zobaczyć z bliska pojazdy czasu wojny: ciężarówkę Morris Commercial (pierwszy raz w Poznaniu), Chevrolet Canada, samochód terenowy Ford GPW oraz motocykle produkcji brytyjskiej BSA i Royal-Enfield. Zaprezentowane będą pojazdy ze zbiorów Muzeum : Dodge WC 52, czy niedawno odrestaurowany Jeep Willys MB z 1942 roku. Dodatkowo w ramach imprezy będzie można zwiedzić wnętrze czołgu średniego T-34/85.

Całość dopełni obecność grup rekonstrukcyjnych w umundurowaniu polskim z okresu maja 1945 roku. Zaprezentowane zostaną sylwetki żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, Wojska Polskiego na Wschodzie, jak również Podziemia Niepodległościowego.

Bilety w tym dniu na wystawę stałą Muzeum Uzbrojenia w cenach promocyjnych – normalny 5 zł, ulgowy 2 złote. Natomiast wstęp na ekspozycję plenerową – bezpłatny.

Zapraszamy!

www.wmn.poznan.pl

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *