Start » Slider » Mistrzostwa Wielkopolski w speed badmintonie

Mistrzostwa Wielkopolski w speed badmintonie

Wyświetlono 1 438 razy

 Kórnik 2014

Opadły już emocje związane z Mistrzostwami Polski i fantastycznym występem zawodników RUK-CUK Luboń ale chcielibyśmy się cofnąć do Mistrzostw Wielkopolski w speed badmintonie, które w znakomitej obsadzie, świetnych warunkach i wspaniałej atmosferze odbyły się na początku października w KCRiS Oaza w Kórniku. Głównym organizatorem Mistrzostw Wielkopolski w speed badmintonie był RUK-CUK Luboń. Do rywalizacji podeszło ponad 70 zawodników z różnych regionów Polski co pozwoliło na utworzenie aż 8 grup wiekowych.
W kategorii open gościliśmy mistrza i wicemistrza Polski co gwarantowało najwyższy poziom a zwycięzcą w tej  rywalizacji został Marcin Ociepa z Wrocławia, który dość pewnie pokonał w finale Tomka Kaczmarka z Lubonia. Kolejne miejsca na podium zajęli  Michał Izbicki wraz z Andrzejem Bogutą. Gratulujemy.
W rozgrywkach open pań triumfowała Marta Urbanik (Szczecin), która pewnie zwyciężyła swoje pojedynki. Druga była Zofia Wincenciak (Skawina) a na kolejnym stopniu podium uplasowała się Ewa Garwolińska (Rogowo) oraz Jagoda Kurpiel (Skawina).
W kategorii Pań 35+ wystartowało 5 zawodniczek. System każdy z każdym wyłonił najlepszą a była to Sabina Schabek ze Szczecina,  która była lepsza od Anny Ledzianowskiej z Grodziska Wlkp oraz Danuty Stawarz i Katarzyny Sitarz.
Kategorie panów 40+ można uznać za najbardziej wyrównaną. Pojedynki były długie i emocjonujące a najlepszym okazał się Piotr Borowiec (Sycewice), który okazał się lepszy od Macieja Kędziory z Lubonia. Najbardziej utytułowany polski zawodnik Grzegorz Chmielewski (Wrocław) tym razem musiał zadowolić się trzecim miejscem wraz z Jerzym Majchrzakiem (Wrześnica).
W kategorii 50+, „jedynka” światowa – Bogdan Mieżyński pokonał w finale „dwójkę” światową Pawła Łęskiego. Dalsze miejsca zajęli Andrzej Karpowicz wraz z Jerzym Kiedrowiczem.
Najliczniejszą grupę u18 zwyciężył Knapczyk Mateusz z Krakowa. Kolejne miejsce zajął Andrzejewski Szymon z Targowej Górki. Trzecie miejsce na podium należy do Wiśniewskiego Szymona i Mikołaja Kupsza.
Grupę juniorów u14 wygrał Szymona Fornali z Granowa, który w finale pokonał Jędrzeja Niepolskiego z Nowego Tomyśla. Trzecie miejsca zajęli Kasper Gutowski i Hardyk Juliusz.
Juniorki u14 również rywalizowały, gdzie najlepszą okazała się Trzeciak Zuzanna. Na dalszych miejscach były Przyborska Lilianna, Bnasiak Wiktoria oraz Natalia Żołędowska.
Dziękujemy serdecznie za gościnę pracownikom i kierownictwu KCRiS OAZA z Panem Wojciechem Kiełbasiewiczem na czele. Czuliśmy się w Kórniku jak w domu i zawsze mogliśmy liczyć na pomoc i wsparcie w trakcie przygotowywania hali do mistrzostw jak i w trakcie zawodów.  Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom, dzięki którym zawodnicy mogli się cieszyć z wielu nagród, które trafiły do uczestników turnieju. Dziękujemy Burmistrzowi Gminy Kórnik Panu Jerzemu Lechnerowskiemu, który przekazał puchary dla najlepszych zawodników. Rakietę, czapeczki, kupony rabatowe i owijki przekazał Victor Polska. Perfumy i kosmetyki FM przekazane przez Tomasza Sitarza trafiły do najlepszych zawodników i zawodniczek w dorosłych kategoriach. Sklep internetowy „e-rakiety” przekazał koszulki i owijki oraz talony rabatowe na sprzęt sportowy. Sadownicy ze Skałowa przekazali smaczne jabłka dla wszystkich uczestników turnieju. Energetyczna zupa gulaszowa oraz pyszne ciasto sprawiło, że nikt głodny z Kórnika nie wyjechał.
Wszystko to co działo się na Mistrzostwach Wielkopolski zostało utrwalone przez Łukasza Budzyńskiego w krótkim reportażu filmowym, który jest dostępny pod adresem – http://youtu.be/_r_yPMXKq1s. Łukasz serdecznie dziękujemy bo film jest kapitalnym odzwierciedleniem tempa, atmosfery i nastroju panujących na turnieju.
Wszystkim dziękujemy za liczne przybycie oraz gratulujemy i zapraszamy w następnym sezonie.
RUK-CUK Luboń


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *