Start » Co nowego » O czym szumi Wielkopolski Park Narodowy – warsztaty dla dzieci

O czym szumi Wielkopolski Park Narodowy – warsztaty dla dzieci

Wyświetlono 896 razy

28 i 29 lipca Centrum Handlowe Auchan Komorniki zamieni się w puszczę, a goście poznają sekrety Wielkopolskiego Parku Narodowego. Warsztaty przyrodnicze zapoznają uczestników z roślinnością charakterystyczną dla Parku i wezmą udział w zajęciach kreatywnych i grach przyrodniczych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kolejne spotkanie z cyklu „Wakacje z Wielkopolskim Parkiem Narodowym” przybliży gościom Centrum Handlowego Auchan Komorniki zagadnienia związane z florą charakterystyczną dla WPN. Zajęcia teoretyczne i praktyczne pozwolą rozpoznawać różnorodne gatunki roślin, a także stworzyć oryginalne prace z wykorzystaniem darów lasu.

Mali przyrodnicy będą zgłębiać zagadnienia związane z roślinnością WPN nie tylko w teorii. Uczestnicy zajęć będą mieć okazję badać różnorodne gatunki roślin pod mikroskopami, co pozwoli poznawać ich charakterystyczne cechy. Prowadzący będą w kreatywny sposób tłumaczyć o znaczeniu lasu i jego wpływie na funkcjonowanie człowieka. Maluchy dowiedzą się, że parki narodowe są domem wielu gatunków zwierząt i roślin, a dzięki grom przyrodniczym przyswoją dużą dawkę wiedzy z zakresu środowiska.

Na zajęciach kreatywnych powstaną unikatowe prace, które będą oryginalną pamiątką z wakacji lub prezentem dla najbliższych. Z dostępnych materiałów maluchy stworzą własnoręcznie zielniki, które pozwolą utrwalić wiedzę zdobytą na zajęciach teoretycznych. Z rozmaitych darów lasu powstaną ciekawe figurki i ozdoby, które będą przypominać przez cały rok o letnich przygodach na łonie natury.

Atrakcje w ramach akcji „Wakacje z Wielkopolskim Parkiem Narodowym” odbędą się 28 i 29 lipca w Centrum Handlowym Auchan Komorniki przy ul. Głogowskiej 432 w Poznaniu. Zajęcia będą dostępne od godz. 11.00 do 18.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

INFORMACJE DODATKOWE:

 

O Centrum Handlowym Auchan Komorniki:

Centrum Handlowe Auchan Komorniki mieści się w Poznaniu, przy ul. Głogowskiej 432. Klienci Galerii mają do dyspozycji około 50 sklepów znanych i wiodących na rynku marek, które kompleksowo spełniają potrzeby całej rodziny. W ofercie galerii znajdują się butiki odzieżowe, obuwnicze, z elektroniką, sprzętem AGD i multimediami. Całości oferty dopełniają punkty usługowe oraz restauracje i kawiarnie z bogatą ofertą kulinarną. Przy CH Auchan Komorniki mieszczą się: hipermarket Auchan, hipermarket budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin, Norauto, Decathlon, Media Expert, Jysk, salony samochodowe i stacja paliw. Galeria w CH Auchan Komorniki jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 21:00, natomiast w wybrane niedziele od 9:30 do 20.00. Dla klientów ceniących sobie komfort dostępny jest duży, bezpłatny parking z 2000 miejscami, w tym 28 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Kompleks został otwarty w maju 2001 roku i jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Więcej informacji na www.auchankomorniki.pl.

O Ceetrus Polska:

Ceetrus Polska (do czerwca 2018 roku Immochan Polska sp. z o.o.) działa jako właściciel, inwestor, komercjalizator i zarządca centrów, galerii oraz parków handlowych Auchan. Firma Ceetrus powstała w 1976 roku we Francji, a dziś jest obecna w 12 krajach na świecie. W Polsce prowadzi działalność od 1996 roku. Obecnie posiada 24 centra handlowe i zarządza powierzchną handlową wielkości blisko 700 tys. mkw. Ceetrus Polska jest również wyłącznym komercjalizatorem 16 obiektów handlowych z hipermarketem Auchan (d. Real) o powierzchni  38 183 mkw. Ceetrus Polska rozwija działalność w takich obszarach, jak handel, nieruchomości mieszkaniowe, biura, infrastruktura, turystyka i rekreacja. Więcej informacji na http://www.ceetrus.pl/pl.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *