Start » Sól w oku / listy » Oświetlenie uliczne 24h

Oświetlenie uliczne 24h

Wyświetlono 1 003 razy

Witam,
czy wiedzą może Państwo – albo lepiej „czy wie ktokolwiek w Luboniu” do kogo należy zgłosić się w sprawie oświetlenia ulicznego?
Od kilku dni na ul. Kalinowej w Luboniu przez 24 godziny na dobę świeciły się latarnie. Postanowiłam zadzwonić w tej sprawie do Pogotowia Energetycznego w Luboniu przy ul. Fabrycznej – tam Pan powiedział, że oni się tym nie zajmują i podał mi numer telefonu do eneos (61-856-17-22), która to firma zajmuje się oświetleniem w naszym mieście. Tam Pan poinformował mnie, że z tą sprawą to nie do nich, tylko do Urzędu Miasta. No to dzwonię… Pani w kancelarii głównej po usłyszeniu w jakiej sprawie dzwonię, przełączyła mnie do odpowiedniego działu. Kolejna Pani, która odebrała telefon i wysłuchała mnie, stwierdziła, że oni się tym nie zajmują i że w tej sprawie to mam zadzwonić – i tu niespodzianka! – na Pogotowie Energetyczne!!! Przyjęła jednak zgłoszenie po tym, jak powiedziałam, że właśnie od Pogotowia Energetycznego w Luboniu zaczęła się moja telefoniczna próba zgłoszenia „problemu”. Chciałabym na przyszłość wiedzieć, w jaki sposób
i komu zgłaszać problem marnowania energii elektrycznej i pieniędzy podatników.

(nazwisko znane redakcji)

W sprawie nieprawidłowo działającego oświetlenia ulicznego proszę się zwrócić bezpośrednio do pana Leszka Jurgi z UML, mailowo – leszek.jurga@umlubon.pl a jeszcze lepiej telefonicznie – 61 8130 011  wewn. 46. Można również przejść się osobiście – I piętro, wejście „B”,pokój nr 105.

Leszek Jurga zajmuje się następującymi sprawami:

  • utrzymanie i remont układów komunikacyjnych
  • lokalizacja zjazdu z drogi do nieruchomości
  • przebudowa zjazdu z drogi do nieruchomości
  • zezwolenia na prowadzenie robót w pasie drogowym
  • opłaty za zajęcie pasa drogowego
  • budowa sieci i przyłączy kanalizacji deszczowej
  • koordynacja i nadzór nad robotami związanymi z poprawą bezpieczeństwa ruchu kołowego i pieszego
  • oświetlenie ulic

Rafał Wojtyniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *