Start » Slider » Paweł Leszek Klepka w Bibliotece Miejskiej

Paweł Leszek Klepka w Bibliotece Miejskiej

Wyświetlono 1 411 razy

IMG_6258

Śladami Arkadego Fiedlera  – o tym jak spełniać marzenia

Biblioteka Miejska i lubońskie koło Unii Wielkopolan zapraszają 17 lutego o godzinie 18.00 na spotkanie z uczestnikami wyprawy „Śladami Arkadego Fiedlera – 80 lat później”. Jednym z podróżników był mieszkaniec Lubonia Paweł Leszek Klepka.

Wyprawa była hołdem dla osiągnięć Wielkiego Polaka, pisarza i podróżnika. Nie przypadkowo na wyprawę wybrany został rok 2015. To właśnie w tym roku minęło 80 lat od pierwszego wydania książki „Ryby śpiewają w Ukajali”, będącej zapisem ówczesnej amazońskiej rzeczywistości. Czytelnicy wraz z autorem mogli odbyć podróż po amazońskich rzekach, poczuć palące słońce i ugryzienia komarów podczas przedzierania się przez zarośla dżungli, poznać amazońską florę i faunę oraz mieszkańców tego regionu. Uczestnicy wyprawy pokonali kilkadziesiąt kilometrów dżungli . Po dotarciu do rzeki Heath, kilka tygodni płynęli w dół rzeki aby uczcić pamięć Arkadego Fiedlera a zarazem migawką aparatu uwiecznić dzikie i nieznane nauce miejsca. To właśnie te zdjęcia i pamiątki z wyprawy będą Państwo mogli zobaczyć na spotkaniu w Bibliotece Miejskiej w Luboniu. W ramach spotkanie poczęstujemy Państwa oryginalną boliwijską kawą.

Paweł Leszek Klepka – przedsiębiorca, Prezydent Unii Wielkopolan, społecznik i działacz sportowy, były radny Rady Miasta Lubonia i Zastępca Prezydenta Miasta Poznania

Koło Unii Wielkopolan w Luboniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *