Start » Co nowego » Piknik Rodzinny nad Maltą

Piknik Rodzinny nad Maltą

Wyświetlono 1 006 razy

Spółka Święty Wojciech Dom Medialny serdecznie zaprasza poznaniaków oraz swoich czytelników na Piknik Rodzinny nad Maltą, który odbędzie się 26 sierpnia 2017 r., w godzinach 15:00-22:00. Na tę okoliczność  przygotowano liczne atrakcje dla dzieci oraz ich rodziców. Punktem kulminacyjnym będą koncerty Arki Noego, zespołu Voo Voo oraz pokaz sztucznych ogni.

Ideą tego niezwykłego wydarzenia jest wspólne świętowanie czytelników i jednej z najstarszych oficyn wydawniczych w Polsce. Postaramy się przybliżyć bogatą, 120-letnią historię spółki, a to za sprawą jubileuszowej wystawy.

Dla każdego coś miłego…

Na odwiedzających Piknik Rodzinny będą czekały niezwykłe atrakcje. Oprócz dmuchanego wesołego miasteczka dla dzieci i ścianki wspinaczkowej, najmłodsi będą mogli wziąć udział
w warsztatach teatralnych, plastycznych oraz muzycznych, a w chwilach przerwy poczęstują się lodami i słodką watą cukrową.

Twórcze spotkania…

Nie lada gratka dla małych czytelników to liczne kreatywne zajęcia przybliżające najciekawsze książki ukazujące się nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha.  Podczas spotkań młodzi twórcy poznają publikację Siedem łyżeczek. Rozmowy o rodzinie ks. Jana Twardowskiego, będącą inspiracją dla małych artystów do przygotowania niepowtarzalnych łyżeczek dla swoich najbliższych. A książka Na ostatni guzik księdza poety zachęci do przygotowania oryginalnej „guzikowej bransoletki”.

Aby przybliżyć najmłodszym postać naszego patrona, zabierzemy dzieci w podróż z bohaterami książki Święty Wojciech. Śladami pierwszego patrona Polski. Podczas pikniku dzieci zagrają w historyczną grę planszową, w której… każde będzie mogło stać się pionkiem! Dzięki tej świetnej zabawie dowiedzą się więcej o patronie Polski.

Na pikniku pojawi się także Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia, które zaprezentuje umundurowanie, broń oraz pojazdy legendarnej Armii gen. Andersa. Dzięki temu odwiedzający przeniosą się w realia książki Elizy Piotrowskiej – Wojtek. Żołnierz bez munduru. Poznają także historię najsłynniejszego niedźwiedzia na świecie – Wojtka.

Ponadto o 15.00, 16.30, 18.00 – zapraszają na spacery z przewodnikiem po umocnieniach w pobliżu jeziora maltańskiego. Nawiązują one tematycznie do książek Przemysława Maćkowiaka „Twierdza poligonalna” oraz planowanej na przełomie roku „Twierdza fortowa”
z serii wydawniczej „Poznaj Poznań” (zbiórka przed stoiskiem Stowarzyszenia).

Koncerty, koncerty…

Około godziny 18:00 na scenie wystąpi dziecięcy zespół Arka Noego, który zaprezentuje swoje największe przeboje oraz nowe utwory.  Dorosłych natomiast zapraszamy o godzinie 20:00 na koncert zespołu Voo Voo. Wojciech Waglewski i spółka przypomną takie hity jak Nim stanie się tak czy Gdybym.

Około 21:30 przewidziano pokaz sztucznych ogni w scenerii malowniczego Jeziora Maltańskiego.

To tylko niektóre wspomniane atrakcje, w których będzie można wziąć udział i co ważne – bezpłatnie.

Honorowy patronat

Obchody 120-lecia istnienia spółki Święty Wojciech Dom Medialny, odbywają się pod honorowym patronatem abpa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *