Start » Wydarzenia » Poezja współczesna w Bibliotece Miejskiej

Poezja współczesna w Bibliotece Miejskiej

Poezja współczesna w Bibliotece Miejskiej
Wyświetlono 781 razy

Po niezmiernie dynamicznym występie Przemka Mazurka, który nie dość że muzykiem jest wszechstronnym, jako że na każdym instrumencie zagrać potrafi, nawet na zwykłej klawiaturze komputerowej, to i od gawędy nie stroni, kolej na następne wydarzenie poetycko-muzyczne.

Tym razem Fundacja „APJA” proponuje Państwu spotkanie z poezją współczesną. W odwiedziny do Biblioteki Miejskiej w Luboniu zawita autorka dwóch tomików poetyckich: „Partita na trzy wiersze” oraz „Noc Jednorożca”, laureatka wielu konkursów poetyckich – Bożena Krewska z Namysłowa.

Co skłania człowieka do twórczości poetyckiej, jak tworzą się obrazy malowane słowem – te i inne pytania będziecie mogli Państwo zadać autorce wierszy podczas uczty poetyckiej, która zdarzy się 14 listopada w sali Biblioteki Miejskiej w Luboniu. Uczty, gdyż poetce towarzyszyć będzie dwoje utalentowanych artystów: Hanna Sosnowska – absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej, wokalistka oraz Marcin Kowalski, gitarzysta po Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, miłośnik śpiewu klasycznego i flamenco. Młodzi ludzie, urzeczeni poezją Bożeny Krewskiej, napisali do jej tekstów muzykę.

Ogłaszamy również, że podczas spotkania odbędzie się Turniej Jednego Wiersza, do uczestnictwa w którym serdecznie Państwa zapraszamy. Prosimy o zapoznanie się z załączonym Regulaminem Konkursu Jednego Wiersza. Regulamin dostępny jest również na stronach internetowych Biblioteki Miejskiej w Luboniu.

Początek wydarzenia o godz.10.00. Do zobaczenia zatem!

Lidia Ryś

www.fundacja-apja.org.pl

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Od słowa do słowa” przez Fundację „APJA”i Bibliotekę Miejską w Luboniu, współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Patronat medialny sprawują stacje radiowe: Emaus i Merkury.

Samorząd Województwa Wielkpolskiego


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *