Start » Komunikaty » Pomóż !

Pomóż !

Pomóż !
Wyświetlono 810 razy

Żyjemy w świecie, którym rządzi pośpiech, zmęczenie, często brak perspektyw na lepsze jutro… Są jednak takie chwile, kiedy zatrzymujemy się w biegu i obserwujemy otaczający nas świat. To jest właśnie ten moment, w którym możemy dostrzec problemy innych ludzi, poświęcić im swój czas i uwagę. Dlatego też zapraszam do współpracy wszystkich tych, którzy widzą potrzebę pomocy drugiemu człowiekowi.

Bank Pomocy Wzajemnej działa przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (MOPS) w Luboniu od 2011 r. W tym czasie kilkudziesięciu wolontariuszy niosło i nadal niesie pomoc mieszkańcom naszego miasta wspierając w codziennym funkcjonowaniu osoby starsze i niepełnosprawne oraz udzielając korepetycji w ramach Pogotowia Lekcyjnego. Wolontariusze brali też czynny udział w różnego rodzaju akcjach okolicznościowych organizowanych przez Bank Pomocy Wzajemnej, np. sprzątanie cmentarza czy też jasełka bożonarodzeniowe. Wszyscy wolontariusze zgodnie podkreślają, że pomoc innym daje im poczucie satysfakcji i sensu życia, którego często poszukiwali.

Zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którzy chcą podzielić się swoim czasem z potrzebującymi. Zostań wolontariuszem Banku Pomocy Wzajemnej!

Jolanta Włodarska

dyrektor MOPS w Luboniu

http://www.mops-lubon.pl/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *