Ponowny start

Wyświetlono 956 razy

Z początkiem stycznia po raz kolejny wznowiono prace na placu budowy bloku przy ul. Wschodniej 19 w Nowym Centrum Lubonia. Inwestorem jest NCS-Bud. Za generalne wykonawstwo odpowiada firma CMX Park 2, która zrealizuje projekt pięciokondygnacyjnego budynku z 146 mieszkaniami.

Wokół zarysu budynku kontynuowano wciskanie ścianek szczelnych i montowano opinkę drewnianą – w przypadku ścianek berlińskich (tymczasowa obudowa głębokiego wykopu; określenie pochodzi od metody zabezpieczania prac ziemnych prowadzonych podczas budowy Metra Berlińskiego przed I wojną światową; polega na wbiciu pionowo elementów stalowych, np. dwuteowników, lub betonowych, w pewnej odległości od siebie na granicy planowanego wykopu; podczas pogłębiania wykopu stopniowo wypełnia się odsłonięte przestrzenie pomiędzy słupami najczęściej deskami lub kantówkami tak, aby utworzyły ścianę – opinkę). Te prace już zakończono. Na przełomie lutego i marca wykonywano wykop szerokoprzestrzenny wraz z wywozem gruntu. W pierwszej dekadzie marca inwestor wylał pierwszą warstwy chudego betonu pod 2-poziomową halę garażową.

Budowa ma się zakończyć na wiosnę 2018 r. Blok będzie się charakteryzował zastosowaniem zielonych tarasów na dachu oraz wewnętrznym dziedzińcem w sposób architektoniczny osłoniętym przez budynek. Ceny mieszkań rozpoczynają się od 4 610 zł brutto za m2. Jak informuje deweloper, inwestycja jest objęta zamkniętym rachunkiem powierniczym (deweloper zapewnia 100% finansowania dla realizowanej budowy), a finansowanie jest oparte na systemie płatności 10/90 (kupujący płaci za gotowy produkt, a nie obietnicę jego wybudowania).

(S)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *