Start » Slider » Poprawa bezpieczeństwa na drogach NCL

Poprawa bezpieczeństwa na drogach NCL

Wyświetlono 940 razy
Wschodnia_kurpińskiego_JP2_Mizerki

al. Jana Pawła II / Mizerki oraz ul. Wschodnia / Kurpińskiego, gdzie zostaną ustawione znaki A-7.
fot. Rafał Wojtyniak

 

Prezentujemy list mieszkańca, który pragnie zwrócić uwagę na brak oznakowania drogowego na terenie NCL i związanego z tym zagrożenia jakie mogą spowodować kierowcy jeżdżący bezmyślnie.

 

Dnia: 25 stycznia 2015

Witam serdecznie. Jestem mieszkańcem ul. Wschodniej.

Mam pewne spostrzeżenia dotyczące połączenia ulicy Wschodniej i Kurpińskiego. Ta druga dosyć mało widoczna ulica ostatnimi czasy zrobiła się dosyć ruchliwa, a dookoła brak znaków regulujących pierwszeństwo przejazdu. Kierowcy z przyzwyczajenia jeżdżą po Wschodniej jak po głównej, a obecnie zgodnie z przepisami, są to drogi równorzędne. Podobnie mamy w przypadku połączenia alei Jana Pawła II oraz ul. Mizerki.

Ul. Wschodnia oraz aleja Jana Pawła II z powodu swojej szerokości są przez kierowców traktowane czasem jak autostrada, a o bocznych, węższych drogach często się zapomina.

Proponowałbym zainterweniować w tej sprawie u odpowiednich służb, aby jednoznacznie określić pierwszeństwo ustawiając odpowiednie znaki zanim dojdzie tam do kolizji.

Mateusz Kwita

 

Sprawa została przedstawiona panu Leszkowi Jurdze z UML. Pracownicy Kom-Lubu w najbliższym czasie ustawią znaki A-7 (ustąp pierwszeństwa przejazdu) na ul. Kurpińskiego oraz Mizerki.

Przy okazji warto dodać, że przecięcie alei Jana Pawła II oraz ul. Wschodniej jest przecięciem dróg równorzędnych. Przy podobnej szerokości obu dróg oraz braku znaków określających pierwszeństwo, kierowcy nie powinni mieć co do tego żadnych wątpliwości. Wykonując lewoskręt, należy ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającym z prawej strony oraz z naprzeciwka.

Rafał Wojtyniak


Aktualizacja 27 stycznia 2015:

Znaki drogowe A-7 zostały ustawione na obydwu ulicach.


 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *