Start » Co nowego » Powiedzmy ,, Nie”!

Powiedzmy ,, Nie”!

Wyświetlono 1 915 razy

Rozpoczął się protest przy ul. Pułaskiego przeciw wykorzystywaniu zwierząt w Luboniu k/Poznania o godz.15:30, dnia 06 maja br. Pikieta zorganizowana została przez fundację VIVA, której celem jest ochrona i przestrzeganie praw zwierząt. Zebrane osoby przed Cyrkiem znajdującym się na prywatnym lubońskim terenie  z transparentami odnoszącymi się z hasłami zniechęcającymi rodziny  do oglądania na arenie pokazów z udziałem tresowanych zwierząt, wykorzystywanych przez człowieka aby zapewnić zysk i frajdę publiczności na widowni.

Wydarzenie przebiegało spokojnie bez skandowania oraz awantur, krzyków i wyzwisk. Podczas niedzielnego protestu nie przewijały się tłumy podążających ludzi do Cyrku oraz na  parkingu pozostawało wiele wolnych miejsc. Akcja odnosiła się głównie do obrony zwierząt, które żyją w warunkach cyrkowych i transportowych. Społeczeństwo teraz staje się bardziej empatyczne, zaczyna rozumieć  cierpienie i udrękę zwierząt. Czy mają zapewnione godne warunki bytowania, wybiegi oraz dbanie o ich czystość i higienę. Cyrk został rozbity na terenie budowlanym, czy normy bezpieczeństwa zostały zachowane? Czy ktoś zwrócił uwagę jakie są wykorzystywane do atrakcji zwierzęta?

Nie jesteśmy przeciwko Cyrkom. Tylko przeciwko wykorzystywaniu zwierząt i braku zapewnienia  warunków, które są im potrzebne do prawidłowego funkcjonowania i

utrzymania zdrowia.

Zbigniew Henciel


Więcej artykułów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *