Start » Co nowego » Pożar trawy na końcu ul. Spadzistej

Pożar trawy na końcu ul. Spadzistej

Wyświetlono 1 186 razy
Pożar trawy Spadzista_DSC_0582_slider

Zduszanie płomieni.
fot. Rafał Wojtyniak

Tuż przed godziną 17 na końcu ul. Spadzistej doszło do podpalenia. Płonęła sucha roślinność na wale przeciwpowodziowym aż do ścieżki rowerowej.

Pobliscy mieszkańcy widzieli kręcące się przy ścieżce rowerowej osoby, które później oddaliły się w kierunku osiedla Warta Park. Po zauważeniu pierwszych płomieni mieszkańcy poszli po łopaty i zadzwonili po straż pożarną. Gdy wrócili, płomienie były już zbyt duże aby gasić teren samodzielnie.

Z powodu zmieniającego się kierunku wiatru było prawdopodobieństwo przejścia ognia na większe krzewy oraz pobliską posesję. Na miejsce zdarzenia przybył jeden zastęp OSP w Luboniu. Strażacy zalali teren wodą oraz zdusili płomienie. Po wypaleniu suchej roślinności można było dostrzec liczne śmieci, butelki, doniczki, fragmenty odbiorników TV.

Mieszkańcy przy okazji tego incydentu apelują o postawienie na końcu ul. Spadzistej, w pobliżu schodów w kierunku Warty, choćby jednego pojemnika na śmieci. Zwracają uwagę również na to, że o teren po obu stronach ścieżki rowerowej nikt nie dba. Wysoka roślinność tylko zachęca do porzucania śmieci. Nie przycinana rośnie na kilkadziesiąt centymetrów w górę, po czym usycha i staje się dodatkowo podatna na zaprószenie ognia.

Już niedługo Dni Lubonia – czy liczba śmieci zakamuflowanych w chaszczach wzrośnie jeszcze bardziej?

 

Rafał Wojtyniak


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *