Start » Co nowego » Pożegnanie zimy w Western City Luboń

Pożegnanie zimy w Western City Luboń

Wyświetlono 1 357 razy
marzanna_country_slider

Palenie marzanny symbolizujące żegnanie zimy.
fot. Zbigniew Henciel

21 marca na ranczo w Luboniu przy ul. Kwiatowej kowboje z przybyłymi gośćmi żegnali zimę i cieszyli się nadejściem upragnionej wiosny. 

marzanna3_country_portal

Rywalizacja zwolenników zimy i lata.
fot. Zbigniew Henciel

Rytualny symbol zimy czyli ,, marzannę” wykonała- Bożenka sympatyczka kowbojskiego miasteczka. Wszyscy zauważyli, że wykonanie kukły wymagało wniesienia dużej staranności i pomysłowości ale zgodnie z tradycją musieliśmy czynić swoją powinność, na którą czekali zgromadzeni. 

marzanna1_country_portal

Podpalanie marzanny wykonanej przez- Bożenkę sympatyczkę kowbojskiego miasteczka.
fot. Zbigniew Henciel

Zaprosiliśmy wszystkich na środek miasteczka westernowego aby zachować bezpieczeństwo i widoczność. Następnie zainteresowane konkursem osoby miały za zadanie wybrać swoją przynależność, do której  chciały należeć. Rywalizacja toczyła się pomiędzy zwolennikami Północy i Południa czyli wielbicielami zimy oraz lata. Przyszedł wyznaczony czas na podpalenie marzanny i skandującymi okrzykami wypędzenie jej do kalendarzowego miesiąca nadejścia zimy.

marzanna2_country_portal

Palenie marzanny symbolizujące żegnanie zimy.
fot. Zbigniew Henciel

Uczciliśmy ten dzień konsumpcją  wyśmienitych kowbojskich grillowych potraw, których smak poprawiło wyborne grzane wino doprawione goździkami i owocami.  Koneserzy muzyki country słuchali utworów naszego przyjaciela gitarzysty- Teo. Szeryf zaprosił ochotników do zwiedzania swojego biura i aresztu, w którym skrywa się wiele niespodzianek. Istniała także możliwość poznania informacji dotyczących czasów Dzikiego Zachodu.

marzanna4_country_portal

Występ countrowego gitarzysty-Teo.
fot. Zbigniew Henciel

Obserwatorzy podziwiali pokaz władania lassem przez jednego z kowbojów. Odbyła się pozorowana scenka pojedynku rewolwerowców z udziałem członków kowbojskiego miasteczka- Cordella i Weyna. Gospodarz Jack zapewnił muzykę country połączoną z potańcówką, przy której bawiliśmy się do białego rana, aż do ostatniego gościa opuszczającego saloon.

Zbigniew Henciel


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *