Start » Co nowego » Statuetki Siewcy Roku zostały rozdane!

Statuetki Siewcy Roku zostały rozdane!

Wyświetlono 2 212 razy

 

Statuetki "Siewca Roku"  fot. Agata Samol

Statuetki „Siewca Roku”
fot. Agata Samol

 

Wczoraj, 12. 02. na uroczystej Gali w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przyznano tytuł Siewcy Roku 2014. Podobnie jak w poprzednich latach, zgłaszano kandydatów w czterech kategoriach: Kultura, Sport, Biznes i Życie publiczne, jednak w tym roku nie wręczono wszystkich statuetek.

Laureatem w kategorii kultura został Pan Przemysław Maćkowiak – Prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia, za upowszechnianie wiedzy o historii, organizację wielu uroczystości i spotkań, autorstwo książek i artykułów publikowanych w wydawnictwach fachowych i popularyzatorskich oraz zdobyte nagrody i odznaczenia.

W sporcie tytuł Siewcy Roku przyznano Panu Lechowi Bartkowiakowi z Poznania. Laureat jest reprezentantem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka”, opiekunem klubu, nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem piłki nożnej. Jako organizator wielu działań, przyczynia się do upowszechniania sportu wśród młodzieży.

W kategorii życie publiczne statuetkę zdobyła Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP – Rafała Kisiel, nagrodzona za organizowanie wielu imprez związanych z obchodami 200-lecia bł. Edmunda Bojanowskiego oraz działania, dzięki którym udało się postawić „Ławeczkę bł. Edmunda Bojanowskiego”.

W kategorii biznes nie wyłoniono w tym roku Laureata.

Więcej na temat nominowanych oraz przebiegu uroczystości w kolejnym numerze Wieści Lubońskich.

Agata Samol

 

Nagrodę w kategorii Kultura odbiera Przemysław Maćkowiak    fot. Mariusz Marszałkiewicz

Nagrodę w kategorii Kultura odbiera Przemysław Maćkowiak

fot. Mariusz Marszałkiewicz

Sport - nagrodzono Lecha Bartkowiaka. fot. Mariusz Marszałkiewicz

Sport – nagrodzono Lecha Bartkowiaka.

fot. Mariusz Marszałkiewicz

Statuetkę w kategorii życie publiczne otrzymała Matka Generalna - Rafała Kisiel. Nagrodę w imieniu Matki odebrały siostra Julita Hoffman i siostra Regina Olbrich.  fot. Mariusz Marszałkiewicz

Statuetkę w kategorii życie publiczne otrzymała Matka Generalna – Rafała Kisiel. Nagrodę w imieniu Matki odebrały siostra Julita Hoffman i siostra Regina Olbrich.
fot. Mariusz Marszałkiewicz

Po rozdaniu statuetek przyszedł czas na odrobinę muzyki.  fot. Mariusz Marszałkiewicz

Po rozdaniu statuetek przyszedł czas na odrobinę muzyki.

fot. Mariusz Marszałkiewicz


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *