Start » Slider » Sukcesy LKTS Luvena powodem do dumy

Sukcesy LKTS Luvena powodem do dumy

Wyświetlono 1 559 razy

To już kolejne sukcesy tenisistów stołowych LKTS Luvena Luboń.

Od turnieju młodziczek i młodzików rozpoczął się sezon rozgrywkowy w Wielkopolsce. W rozegranym 6 września w Krzyżu Wielkopolskim turnieju na podium stanęły Zuzanna Sułek i Weronika Dombka zajmując 1 i 3 miejsce. Zuzia dołączyła do Patryka Pyśka, który ma limit imienny do I Grand Prix Polski Młodzików. Turniej ogólnopolski odbędzie się w Nowej Rudzie od 26 do 28 września.
7 września w Poznaniu rozegrany został pierwszy turniej z cyklu Grand Prix Wielkopolski w kategorii juniorek i juniorów. Bardzo dobrze zaprezentowali się wychowankowie Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego rozgrywając świetne pojedynki. Zdobywając cenne doświadczenie, a także wnioski do dalszego treningu. Przed turniejem odbyła się uroczystość wręczenia pucharów i statuetek za miniony sezon. Najlepszą młodziczką w sezonie 2013/2014 w Wielkopolsce okazała się Maja Zielińska. LKTS Luvena Luboń zajął drugie miejsce w Wielkopolsce w klasyfikacji klubowej. Cała grupa uczestniczy w programie FUNdamenty „Od marzenia do  Mistrzostwa”.

Wyniki, Młodziczki:
1 Zuzanna Sułek
3 Weronika Dombka

Juniorki:
9-12 ZIELIŃSKA Maja

Juniorzy:
11-12 PYŚK Patryk
11-12 MAGNUCKI Tomasz
13-16 ZIELEWICZ Jakub
25-32 MATUSIAK Patryk
33-40 WITKOWSKI Krzysztof
41-48 KORDZIŃSKI Michał
41-48 TUREK Arkadiusz
Gratulujemy sukcesu i sportowej postawy wszystkim naszym zawodnikom !

Zwycięstwo Asi Drygas w I GP Seniorek 2014!

Tenisistka stołowa LKTS Luvena Luboń zwyciężyła w zawodach Grand Prix Wielkopolski Seniorek w Raszkowie (14.09. zapewniając sobie awans do rozgrywek ogólnopolskich, które odbędą się w Radomiu (17-19.10.14).
To wielki sukces Asi, gdyż po drodze pokonała zawodniczki czołowego klubu I ligi kobiet KS Stella Niechan Gniezno. Nowy zawodnik Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego Piotr Kołdyka zajął ostatecznie miejsce w przedziale 17-24. W turnieju uczestniczył także wychowanek LKTS Luvena Luboń Patryk Sawicki.

13 września 2014 w Poznaniu został rozegrany pierwszy turniej Grand Prix Wielkopolski Kadetek i Kadetów. Na starcie stanęło 80 dziewcząt i chłopców z województwa wielkopolskiego.
Każdy sezon w tenisie stołowym w Wielkopolsce składa się z trzech tzw. Grand Prix Wielkopolski, rozgrywanych w stałych odstępach czasu, w których młodzi pingpongiści zbierają rankingowe punkty. Na koniec sezonu, właśnie na ich podstawie są oni odpowiednio rozstawiani do gry w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa.
W zawodach startowała liczna grupa młodziutkich pingpongistów LKTS Luvena Luboń, którzy zajęli bardzo dobre miejsca.
Nasi zawodnicy wykazali się bardzo dobrą formą, którą szlifowali w okresie wakacyjnym głównie podczas obozów letnich FUNdamenty „od marzenia do Mistrzostwa „.
W kategorii kadetek 2 miejsce zajęła Maja Zielińska, a 3 miejsce Zuzanna Sułek, która podobnie jak 9 dziś Weronika Dombka jest jeszcze młodziczką.
Znakomity występ zaliczył inny młodzik Patryk Pyśk, który uplasował się dziś na 3 pozycji.
Miejsca w czołowej 16 zdobywali: Krzysztof Witkowski 9-10, Jan Kuźniarek 13-14 i Michał Kordziński 15-16. Jest to kolejny bardzo udany turniej, który zakończył się sukcesem sportowym wychowanków LKTS Luvena Luboń.
Maja Zielińska uzyskała awans na finały ogólnopolskie, które odbędą się 3-5 października w Krakowie.
Wyniki

Kadetki
2 ZIELIŃSKA Maja
3 SUŁEK Zuzanna
9-12 DOMBKA Weronika

Kadeci
3 PYŚK Patryk
9-10 WITKOWSKI Krzysztof
13-14 KUŹNIAREK Jan
15-16 KORDZIŃSKI Michał

Dobry występ w Drzonkowie

W dniach 18 – 21 września 2014 roku w Drzonkowie odbywał się III Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży – Mini Drzonków Cup 2014 i po raz trzeci uczestniczyli w Nim zawodnicy LKTS Luvena Luboń.
Organizatorami zawodów byli Zielonogórski Klub Sportowy występujący w męskiej Superlidze oraz Akademia Tenisa Stołowego Lucjana Błaszczyka najbardziej utytułowanego polskiego tenisisty stołowego ostatniego 20-lecia. Zawody rozegrane został na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie na 32 stołach.
Turniej rozegrano w następujących kategoriach wiekowych:
– roczniki 2000 – 2001
– roczniki 2002 – 2003
– roczniki 2004 – 2005
– roczniki 2006 i młodsi
Turniej indywidualny rozpoczął się w sobotę, a gry finałowe zakończyły się w niedzielę.
Zdobywcy pierwszych 4 miejsc otrzymali medale, dyplomy, a nagrody rzeczowe (okładziny, deski, ręczniki, pokrowce) dla czołowej „6”.
W imprezie wzięło udział około 150 uczestników z Polski, Niemiec, Węgier i Luksemburga.
LKTS Luvena Luboń był reprezentowany przez Maję Zielińską, Julię Gładysz, Damiana Pyśka, Krzysztofa Witkowskiego oraz Jana Kuźniarka pod opieką trenera Mariusza Pyśka.
Bez wątpienia było to bardzo cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Damian Pyśk, który zajął III miejsce w swojej kategorii (dzieci urodzone w 2006 r. i młodsze) Bardzo dobrze zaprezentowała się Julia Gładysz zajmując 7 miejsce w swojej kategorii (2004-2005) oraz Maja Zielińska kończąc rywalizację na 8 pozycji w kategorii kadetek. To bardzo dobre wyniki naszych zawodników. W najbliższe dwa weekendy czekają naszych reprezentantów zawody ogólnopolskie. W Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików (26-28.09. 2014 r. Nowa Ruda) zagrają Zuzanna Sułek i Patryk Pyśk, a w Grand Prix Polski Kadetek (03-05.10. 2014 r. Kraków) Maja Zielińska.

Życzymy powodzenia w zmaganiach na arenie ogólnopolskiej !
Piotr Ciszak www.wzts.pl

 III Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży - Mini Drzonków Cup 2014 – Damian Pyśk na podium-III miejsce

III Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży – Mini Drzonków Cup 2014 – Damian Pyśk na podium-III miejsce

Grand Prix Wielkopolski Kadetek i Kadetów  -drugi z prawej Patryk Pyśk III miejsce

Grand Prix Wielkopolski Kadetek i Kadetów -drugi z prawej Patryk Pyśk III miejsce

Grand Prix Wielkopolski Kadetek i Kadetów. – drużyna z Lubonia po dekoracjach

Grand Prix Wielkopolski Kadetek i Kadetów. – drużyna z Lubonia po dekoracjach

III Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży - Mini Drzonków Cup 2014-zespół LKTS LUVENA od lewej Krzysztof Witkowski, Jan Kuźniarek, ,trener Mariusz Pyśk, Damian Pyśk, Maja Zielińska, Julia Gładysz

III Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży – Mini Drzonków Cup 2014-zespół LKTS LUVENA od lewej Krzysztof Witkowski, Jan Kuźniarek, ,trener Mariusz Pyśk, Damian Pyśk, Maja Zielińska, Julia Gładysz

III Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży - Mini Drzonków Cup 2014  - drużyna z Lubonia w towarzystwie Lucjana Błaszczyka

III Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży – Mini Drzonków Cup 2014 – drużyna z Lubonia w towarzystwie Lucjana Błaszczyka

Grand Prix Wielkopolski Kadetek i Kadetów – w środku Maja Zielińska II miejsce, z prawej Zuzanna Sułek III miejsce

Grand Prix Wielkopolski Kadetek i Kadetów – w środku Maja Zielińska II miejsce, z prawej Zuzanna Sułek III miejsce

Zdjęcia Agnieszka Zielińska:

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *