Start » Co nowego » Tomasz Klimas- stypendysta.

Tomasz Klimas- stypendysta.

Tomasz Klimas- stypendysta.
Wyświetlono 1 285 razy

Cofnijmy się 2000 lat wstecz do Starożytnego Rzymu i czasów pierwszych cezarów.  Wiele o nich usłyszymy od Tomasza Klimasa- kolejnego stypendysty, którego sylwetkę przedstawiamy w naszym comiesięcznym cyklu. Chłopak jest pierwszym opisywanym przez nas stypendystą naukowym. Nagrodę od miasta Luboń otrzymał za tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu z historii i wos- u. Co ciekawe, swojej przyszłości zawodowej  nie wiąże z tymi dziedzinami. Aktualnie uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu do klasy biologiczno chemicznej. Jego wcześniejsze szkoły to SP nr 3 w Luboniu i Gimnazjum nr 1 w Luboniu. W przyszłości planuje zostać lekarzem, choć jego marzeniem, jak sam przyznaje raczej nierealnym ,  jest zawód kierowcy rajdowego. Samochody, rajdy i wyścigi to kolejna dziedzina, w której się specjalizuje. Jego idolem jest kierowca wyścigowy Aryton Senna (trzykrotny mistrz świata Formuły 1, zmarł po wypadku na torze wyścigowym).  Kiedyś trenował przez dwa lata siatkówkę, a teraz od czasu do czasu ćwiczy sobie w domu.  Mówiąc o zainteresowaniach Tomka obowiązkowo trzeba wspomnieć o historii. Jego ulubionym okresem historycznym jest Antyk. Lubi czytać książki, a ostatnio urzekła go  „Gra o tron” George’a R. R. Martina, która bije rekordy popularności. Do autorytetów Tomka możemy jeszcze zaliczyć Jana Pawła II i Jeremiego Clarksona – twórcy popularnego programu motoryzacyjngo- Top gear.

Tomek już na samym początku rozmowy zwraca naszą uwagę swoim optymizmem, który potwierdza uśmiechem od ucha do ucha. Wydaje się być skromnym, ale bardzo ambitnym chłopakiem. Niepoważny, roztrzepany, trochę niezorganizowany – mówi o sobie. W wolnym czasie, jak każdy nastolatek lubi spotykać się ze znajomymi i chodzić na imprezy.

W tym roku nie startował jeszcze w żadnych konkursach przedmiotowych, jednak ma już takie plany na przyszły rok. Życzymy mu dalszych sukcesów naukowych i pogłębiania wiedzy historycznej.

Marysia Wieczorek i Agnieszka Witkowska


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *