Start » Wydarzenia » U Kubusia Puchatka

U Kubusia Puchatka

U Kubusia Puchatka
Wyświetlono 756 razy

W środę, 12 marca do Niepublicznego Przedszkola przy ul. Konopnickiej przybyła grupa artystyczna „Zielona Nutka”. Tym razem przyjechała do nas z pokazem muzyki celtyckiej. Artyści przybliżyli nam zwyczaje, kulturę i muzykę celtycką. Dzieci zobaczyły i usłyszały oryginalne instrumenty, pochodzące z tego kraju: dudy, flażolet, harfę i inne.

17 marca odwiedzili nas państwo Gładysiakowie, którzy prowadzą ogród ekologiczny w Wirach. Przeprowadzili zajęcia edukacyjne pt. „Wiosna w ogrodzie”. Podczas 2-godzinnego spotkania dzieci dowiedziały się, co dzieje się w przyrodzie, gdy nadejdzie wiosna. Samodzielnie sadziły i siały ziarenka fasoli, grochu i rzeżuchy. Kulminacyjnym punktem tego spotkania było stworzenie symbolu wiosny – Marzanny, z którą wspólnie przeganialiśmy zimę 21 marca. Tego właśnie dnia szliśmy ulicami miasta i grając na instrumentach, wznosiliśmy okrzyki „Żegnaj zimo, witaj wiosno!”. Po demonstracji Marzanna została zalana wodą na ogródku przedszkolnym, a później dzieci skakały na dmuchanym zamku.

25 marca w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski. Zgłosiło się 15 dzieci w wieku 3-5 lat. Artyści przygotowali wiersze poezji dziecięcej J. Brzechwy, J. Tuwima i D. Wawiłow. W skład komisji wchodziło 3 pracowników przedszkola i 2 rodziców. Na czas obrad, wychowawczynie Joanna Górna i Magdalena Kantor umilały czas przedszkolakom, wykonując przedstawienie kukiełkowe do wiersza J. Tuwima „O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci”. Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Wala (4 l.), 2. – Aleksandra Kowalczyk (4 l.) i 3. – Zuzanna Legenza (4 l.), oraz Blanka Urbanek (3 l.). Pierwsze trzy miejsca otrzymały nagrody książkowe, a pozostałe dzieci, za udział w konkursie otrzymały drobne upominki. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Już niedługo święta wielkanocne. Dlatego w imieniu całego przedszkola pragnę złożyć wszystkim naszym Przyjaciołom życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt Wielkanocnych. Smacznego jaka, bogatego zająca i mokrego śmigusa-dyngusa. Wesołego Alleluja!

M. Szymańska

Finaliści konkursu recytatorskiego

Finaliści konkursu recytatorskiego

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *