Start » Wydarzenia » UKS Jedynka w Koninie

UKS Jedynka w Koninie

UKS Jedynka w Koninie
Wyświetlono 1 198 razy

Zespół Uczniowskiego klubu Sportowego „Jedynka” rocznik 2003 i młodsi wziął udział 21 i 22 marca w 18. Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Dzieci im. Olka Ruminkiewicza w Koninie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Dzieci Zamordowanych. Główni organizatorzy to: ojciec zamordowanego Olka, Wojciech Ruminkiewicz, miasto Konin oraz Okręgowy Związek Piłki Nożnej (PZON) w Koninie. Gościem honorowym był Król Kibiców Piłkarskich – Andrzej Bobo Bobowski. Turniej rozegrano w Szkole Podstawowej nr 15. W rywalizacji wzięło udział 16 zespołów. Drużyny z Konina, Radomska, Kutna, Sieradza, Turka, Kalisza, Zagórowa, Osiecznej, Sławska i Lubonia podzielono na 4 grupy po 4 zespoły. Zwycięzcy grup grali o miejsca I-IV. Zespoły, które zajęły drugie miejsca, walczyły o lokaty V-VIII, natomiast III i IV miejsca w grupie grały o miejsca IX-XII i XIII-XVI. Zespół Jedynki w grupie przegrał z SP 8 Kalisz 1:3, natomiast wygrał z SP 2 Kalisz 2:0 oraz z Tęczą Kutno 3:0. Wyniki te dały lubonianom II miejsce w grupie. W drugim dniu Jedynka przegrała w fazie finałowej z SP 3 Konin 0:2 i walczyła o miejsce VII-VIII. W meczu tym spotkała się z SP 15 (zespół II Konin) i zwyciężyła 2:0, zajmując ostatecznie VII miejsce. Najlepszą drużyną turnieju został zespół gospodarzy, czyli chłopcy z SP 15. Natomiast II miejsce zajęła SP 5 Turek, a III – SP 8 z Kalisza. W ceremonii zamknięcia zawodów wzięli udział posłowie na Sejm RP: T. Tomaszewski, K. Maciejowski, A. Waszkowiak, A. Dera i prezydent Konina – J. Nowicki. Puchary i nagrody dla najlepszych zawodników ufundowali: Prezydent RP B. Komorowski, Premier D. Tusk, Prezydent Konina, Posłowie, Wojewoda, Marszałek Województwa, Minister Sportu, Polski Komitet Olimpijski oraz inni przedstawiciele zaproszeni na turniej. Za I miejsce SP 15 z Konina otrzymała puchar Prezydenta RP i Prezydenta Konina. SP 5 z Turku (II lokata) dostała puchar Premiera RP. SP 8 z Kalisza (III miejsce) otrzymała puchar Dyrektora SP 15 z Konina. Pucharami i nagrodami wyróżniono również zawodników za osiągnięcia indywidualne. I tak Krystian Patulski z Jedynki został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju i otrzymał puchar oraz nagrodę prezesa OZPN w Koninie. Luboński zespół za zajęcie VII miejsca również otrzymał statuetkę i piłkę.

Zawodnicy UKS Jedynka, którzy zagrali w konińskich zawodach: K. Patulski, K. Nowinka, P. Nowinka, A. Malujda, K. Wilczyński, K. Matłoka, M. Borowiak, B. Zimliński, M. Szymański. Opiekę nad zespołem sprawował L. Bartkowiak, P. Wilczyński oraz A. Patulski. Transport na Turniej zapewniła firma „Krimar”, a finansowała Rada Rodziców SP 1.

Wiosna 2014

Do rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej rundy wiosennej Jedynka zgłosiła dwa zespoły – orlików i trampkarzy młodszych. Zespoły żaków rocznika 2005 i młodsi zagrają w Turnieju Deichmann w kwietniu i w maju na boiskach orlik w Poznaniu.

Dar rodziców

Państwo Beata i Piotr Wilczyńscy ufundowali orlikom i żakom oraz ich opiekunom jednolite dresy firmy „Adidas”, w których chłopcy mogli się już zaprezentować podczas turnieju w Koninie. Zawodnicy i rodzice serdecznie dziękują za ten wspaniały prezent.

Lech Bartkowiak

 

Reprezentacja UKS Jedynka na turnieju w Koninie fot. Sławomir Splisgart

Reprezentacja UKS Jedynka na turnieju w Koninie fot. Sławomir Splisgart


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *