Start » Wydarzenia » UKS Jedynka

UKS Jedynka

Wyświetlono 911 razy

W styczniu i w lutym zespoły Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” uczestniczyły w kilku turniejach halowych

W rozgrywkach w hali LOSiR-u 4 i 5 stycznia wystąpiły zespoły z rocznika 2004 oraz 2005 i młodsi. Udział w turnieju wzięło wiele zespołów z Wielkopolski. Nasi chłopcy mieli okazję zmierzyć się ze znanymi drużynami, takimi jak: Warta Poznań, Akademia Reissa, Rogoźno, Leszno, Oborniki, Murowana Goślina, Tarnowo Podgórne, Zagłębie Lubin.

18. stycznia w Obornikach grali chłopcy z rocznika 2003 pod opieką kierownika zespołu – Arkadiusza Patulskiego. Wśród 8 zespołów zajęli 6. miejsce.

W tym samym terminie do Kicina na turniej dla chłopców z rocznika 2005 wyjechał zespół pod opieką trenera Lecha Bartkowiaka. Zagrało 10 drużyn. Po wywalczeniu 3. miejsca w grupie lubonianie zagrali o 5. miejsce z zespołem z Kicina, wygrywając 4:2. W turnieju zwyciężył zespół Suchary Suchy Las. Był to 3. turniej, ostatni odbył się 8 marca. W poprzednich chłopcy Jedynki zajmowali 2. i 3. miejsca.

26 stycznia w hali Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu imprezę piłkarską organizował Salos Poznań wraz z firmą AGANA. Wystąpiło 9 zespołów podzielonych na 3 grupy. Do gier finałowych awansowali zwycięzcy grup i najlepszy z drugiego miejsca. Jedynka, po zwycięstwie w grupie, w meczu półfinałowym przegrała z Unią Swarzędz 0:2. W walce o 3. miejsce nasi chłopcy pokonali Salos Poznań 4:1. Zwycięzcą turnieju została Unia Swarzędz, po zwycięstwie 3:1 nad Zakrzewem. Na zakończenie turnieju trzy czołowe zespoły otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy medale. Dla opiekunów organizatorzy przygotowali upominki.

22 lutego w hali GOSiR-u w Komornikach Towarzystwo Sportowe Komorniki zorganizowało turniej o puchar firmy Violetta Cup 2014. Zagrały młodziki z rocznika 2000-2001. Udział wzięło 8 zespołów podzielonych na 2 grupy. Zespół Jedynki zajął w grupie 2. miejsce i w meczu półfinałowym przegrał z Unią Janikowo 0:2. W drugim półfinale SKF Komorniki zwyciężyły Stellę Luboń. W finale, po rzutach karnych, lepszy okazał się zespól z Komornik. W meczu o 3. miejsce Jedynka pokonała Stellę Luboń 2:1. Na zakończenie wszystkie zespoły otrzymały puchary, a uczestnicy medale. Wyróżniono również najlepszego zawodnika i strzelca, którym został zawodnik UKS „Jedynka” – Damian Bęcławski. Organizatorzy przygotowali poczęstunek dla wszystkich i upominki dla opiekunów.

1 marca zespół Juniora Koziegłowy zorganizował turniej w hali w Pobiedziskach. Zagrało 10 zespołów z Pobiedzisk, Murowanej Gośliny, Kostrzyna, Trzemeszna, Skórzewa, Obornik i Lubonia. W swojej grupie, po dwóch remisach i dwóch wygranych Jedynka zajęła 1. miejsce. W meczu półfinałowym przegrała z Pobiedziskami, a w spotkaniu o 3. lokatę – z Juniorem Koziegłowy 0:1. W finale Pobiedziska pokonały Trzemeszno 2:0. Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a czołowe zespoły puchary. Wyróżniono najlepszego strzelca, którym został Patryk Łukaszewski z Jedynki.

zarząd klubu

Za zgodą zarządzającego obiektem, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 – Grzegorza Anioły – od 1 marca br. UKS Jedynka posiada swoje pomieszczenie w budynku na boisku piłkarskim przy ul. Szkolnej. Lokal wyremontowała i wyposażyła firma Piotra Wilczyńskiego.

UKS Jedynka organizuje wyjazd na turniej piłkarski do Wiednia (Gerasdorf Challenge Cup 2014) w dniach 5 – 9 czerwca br. Organizatorem imprezy jest Euro-Stortring. Pod opieką zarządu klubu i opiekunów wyjedzie 40 zawodników w trzech kategoriach wiekowych: żaki – rocznik 2005, orliki – 2003-2004, młodziki – 2000-2001.

Na turnieju w sali Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Na turnieju w sali Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

 

opublikowano „Wieści Lubońskie” marzec-2014


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *