Start » Co nowego » Wakacyjne warsztaty dla dzieci w Galerii Dębiec

Wakacyjne warsztaty dla dzieci w Galerii Dębiec

Wyświetlono 870 razy
Galeria_Debiec_front_slider

 

Wakacje w pełni, a dzieci, które pozostały w Poznaniu nie będą się nudzić. W trzy najbliższe soboty w Galerii Dębiec odbędą się nieodpłatne warsztaty pt. „Wakacje z Dębcem – przyroda i przygoda”. Spotkania zaplanowane są na 25 lipca, 1 i 8 sierpnia w godzinach 12:00-17:00. Ich celem jest zapewnienie dzieciom kreatywnej zabawy pod okiem animatorów. Będzie to także okazja do zdobycia atrakcyjnych nagród.  

 

Galeria Dębiec zaprasza wszystkie dzieci na cykl warsztatów, które odbędą się będą pod hasłem „Wakacje z Dębcem – przyroda i przygoda”. Te pięciogodzinne spotkania połączą zabawę z pracami rękodzielniczymi, zajęciami plastycznymi, przyrodniczymi i ruchowymi.

 

Wakacyjne nagrody

Każde dziecko, które weźmie udział w warsztatach otrzyma „legitymację odkrywcy”, w której będzie mogło gromadzić pieczątki uprawniające do odbioru nagrody. Do zdobycia będą m.in. bilety wstępu do sali zabaw Kinder Park w Galerii Dębiec, kupony zniżkowe do pizzerii DaGrasso, gry planszowe, frisbee, piłeczki, bumerangi, kolorowanki, kredki, wiaderka, łopatki czy skakanki. Dodatkowo będzie można wygrać organizację urodzin w sali zabaw Kinder Park.

 

Baw się, maluj i tańcz

Tematyka warsztatów będzie nawiązywała do przyrody. Pojawią się motywy morza, gór, lasu, ogrodów, ekologii, także w kontekście dzielnicy Dębiec. Program został tak przygotowany, aby poprzez zabawę dzieci mogły dowiedzieć się więcej o otaczającym je świecie. Znajdą się takie elementy edukacyjne jak nauka o zwierzętach i roślinach występujących w Polsce, konkurs plastyczny „Przyroda Dębca” czy poznawanie podziału administracyjnego Poznania i Polski. Nie zabraknie typowo wakacyjnych zajęć jak robienie zielników, trójwymiarowego eko ogrodu czy kwiatowych naszyjników. Dla chętnych, którzy chcieliby wykazać się talentami artystycznymi, organizator przygotował konkurs recytatorski wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”, zajęcia z malowania na deseczkach i kamieniach, wyklejanie wielkoformatowego kwiatka czy obrazu. Z kolei na tryskających energią czekają zabawy ruchowe, slalomy, wyścigi i tańce.

 

Najemcy Galerii Dębiec dla dzieci

Patronem „Wakacji z Dębcem – przyroda i przygoda” został Kinder Park, dzięki któremu Galeria Dębiec dysponuje jedną z największych sal zabaw w Poznaniu o powierzchni ponad 800 mkw. Jest to nowoczesne i bezpieczne miejsce, w którym mogą bawić się zarówno roczne maluchy, jak i starsze 12-letnie dzieci. Kinder Park zorganizował także strefę Kids Climb w Galerii Dębiec, którą tworzą nowoczesne panele wspinaczkowe z chwytami w kształcie węży, klocków czy kwiatków.

 

Z kolei sklep zooartykuly.pl zorganizuje dla najmłodszych wyprawę do „mini zoo”. W sklepie dzieci będą mogły obejrzeć zwierzęta, a także posłuchać o ich pochodzeniu, zwyczajach i tym, co lubią.

 

Informacje praktyczne

Spotkania „Wakacje z Dębcem – przyroda i przygoda” w Galerii Dębiec odbędą się w następujące soboty: 25 lipca, 1 i 8 sierpnia w godzinach 12:00 – 17:00. W tych nieodpłatnych zajęciach prowadzonych przez animatorów może wziąć udział każde dziecko.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *