Start » Przyroda / architektura / galeria » Wiosną rozkwitnie park Siewcy

Wiosną rozkwitnie park Siewcy

Wyświetlono 1 086 razy

 UM park Siewcy 572

Zakończono pierwszy etap prac ujętych w projekcie rewaloryzacji i rewitalizacji parku Siewcy. Projekt jest próbą przywrócenia miejscu dawnej świetności, jaką miało ono w czasach działalności przedsiębiorstwa dr. Maya. Założeniem było uporządkowanie oraz rekompozycja układu, polegająca na przywróceniu charakteru dominanty pomnikowi „Siewcy”, wokół którego zorganizowana jest przestrzeń placu. Wprowadzenie urządzeń rekreacyjnych jest odpowiedzią na potrzeby różnych grup wiekowych i próbą ożywienia miejsca z poszanowaniem jego reprezentacyjnego charakteru.

Nasadzenia dobrano w taki sposób, aby częściowo odtworzyć osie widokowe w kierunku pomnika „Siewcy” od ul. Armii Poznań, ale również zapewnić odizolowanie od ruchu kołowego. Realizacja założeń projektowych zmierza do przywrócenia terenu miastu i jego mieszkańcom jako enklawę uporządkowanej zieleni, nawiązującej do pierwotnych zamierzeń kompozycyjnych i funkcjonalnych tego miejsca. Prace współfinansowane są przez Miasto Luboń oraz spółkę Luvena SA.

Jesienią 2014 r. przeprowadzono prace polegające na nasadzeniach następujących roślin: róże (Balmoral Castle, Berstein Rose, Bonica), berberys odm. Erecta, kolkwitzje i tawuły, tulipany botaniczne, krokusy, narcyze, żywopłot z grabu, byliny, klony Globosum, wiśnie Kazan. W sumie posadzono ponad 3 tys. roślin. Zrealizowano również siłownię zewnętrzną składającą się z następujących elementów: wyciskanie siedząc, wyciąg górny, orbitrek, twister, wioślarz.

Wiosną 2015 r. w parku zostaną zamontowane ławki oraz kosze na śmieci. W 2015 r. planowana jest realizacja projektu w części przeznaczonej dla młodzieży.

Joanna Cichoń

UML

127k UM park Siewcy 571


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *