Start » Wydarzenia » Wszelkie chwyty dozwolone! Sporty walki w LOSIRze

Wszelkie chwyty dozwolone! Sporty walki w LOSIRze

Wszelkie chwyty dozwolone! Sporty walki w LOSIRze
Wyświetlono 744 razy

Mistrzostwa Polski w sportach walki w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji

W hali LOSiR-u w dniach 22- 23 lutego odbyły się Mistrzostwa Polski w NO GI. W sporcie tym, podczas walk, zawodnicy mogą stosować różnego rodzaju duszenia, z wyjątkiem tych zagrażających zdrowiu, czyli zatykanie dłonią ust czy nosa. Można także użyć dźwigni na kolana, łokcie, nadgarstki czy barki. Za wszystkie techniki sędziowie przyznają punkty i ten sposób wyłaniani są zwycięzcy.

Walki odbywają się w kilkunastu kategoriach wagowych, w zależności od wieku zawodników oraz poziomu sportowego. Posiadający wyższe stopnie wtajemniczenia, a co za tym idzie określony pas, walczą dłużej. Są pasy: białe, niebieskie, purpurowe, brązowe i czarne.

W dwudniowych zawodach w Luboniu uczestniczyło prawie 1000 (!) zawodników z całej Polski, a także grupa gości zagranicznych. W opinii uczestników jest to kolejna przeprowadzona w Luboniu impreza na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Dużą rolę, obok LOSiR-u, odegrali tutaj przedstawiciele współorganizatora imprezy: Alliance BJJ Polska z Poznania – Sebastian Słowek i Mateusz Łuckiewicz. Fachowcy zachwycali się poziomem walk takich zawodników jak Maciej Polok, Maciej Kowalski, Piotr Podstawczuk oraz Paweł Tomalik. Szczegółowe wyniki zawodów są dostępne na http://gripnews.pl/podsumowanie-iv-mp-no-gi-w-luboniu/.

Okazuje się, ze lubońska hala staje się powoli mekką sportów walki. W marcu czekają nas kolejne zawody o randze Mistrzostw Polski. W sobotę, 8 marca odbyła się rywalizacja w Brazylijskim Ju Jitsu Gi i NO GI dla dzieci i dorosłych. 9 marca mieliśmy okazję obserwować zawody w amatorskim MMA, K1 i MUAY THAI. Kolejna sobota, czyli 15 marca, to Puchar Polski seniorów w judo. Natomiast w ostatni weekend – 29 i 30 marca – odbędą się Mistrzostwa Polski młodzików w judo.

Lucyna Giese

Mistrzostwa Polski judo w hali LOSiR

Mistrzostwa Polski judo w hali LOSiR

opublikowano „Wieści Lubońskie”marzec-2014


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *