Start » Wydarzenia » Z Przedszkola- Trójeczki

Z Przedszkola- Trójeczki

Wyświetlono 757 razy

Na początku marca przedszkolaki w Punkcie Przedszkolnym przy ul. Dąbrowskiego odwiedził wyjątkowy gość – Beata Polak. Przyniosła różne instrumenty, pokazała dzieciom, w jaki sposób się na nich gra, po czym zaprosiła nasze maluchy do wspólnego muzykowania. Dzieci były zachwycone zajęciami.

8 marca obchodziliśmy wyjątkowy dzień dla każdej kobiety, nawet tej najmłodszej. Chłopcy, prawdziwi dżentelmeni, wręczyli dziewczynkom i paniom w przedszkolu przystrojone kwiatki, które miały zabrać do domu i tam się nimi opiekować. Tego dnia wszyscy chłopcy starali się być bardzo uprzejmi dla swoich koleżanek oraz pań nauczycielek, a jeśli zdarzyło się coś niemiłego, to szybko przepraszali za te małe złośliwości. Dzień minął w bardzo radosnej i ciepłej atmosferze.

14 marca wzięliśmy udział w przedstawieniu teatralnym pod tytułem „Zaczarowany młynek” w wykonaniu teatru „Art-Re” z Krakowa w Lubońskim Domu Kultury. Na widowisko wybraliśmy się komunikacją miejską. Wyprawa sprawiła dzieciom dużo frajdy, a sam spektakl został obejrzany z ogromnym zainteresowaniem. Historia oparta na motywach estońskiej legendy pokazała, że w życiu warto być dobrym i dzielić się z innymi, nawet gdy posiada się bardzo niewiele.

Przedszkolaki i kl. 0 b obejrzały widowisko pt. „Kłamstwa kozy” w wykonaniu Teatru Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza. Dzieci dowiedziały się, że nie należy kłamać, ponieważ oszustwo i kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw.

Nie zapomnieliśmy o bardzo ważnym marcowym wydarzeniu, jakim jest Pierwszy Dzień Wiosny. 21 marca dzieci szły lubońskimi ścieżkami w kolorowym korowodzie z własnoręcznie wykonaną marzanną, przepędzając zimę.

W tym miesiącu rozpoczęliśmy udział w 10. edycji Akademii Zdrowego Przedszkolaka, tym razem pod hasłem „Uczymy się o jedzeniu w ekologicznym znaczeniu”. Są to już 6. warsztaty z cyklu „Piramida Zdrowego Żywienia”. Dzieci dowiedzą się m.in., co to są produkty ekologiczne i nauczą się je rozpoznawać.

A. Fliszta

Dzieci z Trójeczki na przedstawieniu „Zaczarowany młynek” w Ośrodku Kultury

Dzieci z Trójeczki na przedstawieniu „Zaczarowany młynek” w Ośrodku Kultury


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *