Start » Co nowego » Zderzenie motocykla i pojazdu osobowego

Zderzenie motocykla i pojazdu osobowego

Wyświetlono 2 226 razy
Wypadek_poniatowskiego_9-maj_fRWoj_DSC_0691_slider

fot. Rafał Wojtyniak

Tuż przed godziną 19 na ul. Poniatowskiego na wysokości kościoła św. Barbary doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla oraz pojazdu osobowego.

Motocyklista poruszał się ul. Poniatowskiego od strony Kołłątaja natomiast opel wyjeżdżał z podporządkowanej ul. Szkolnej. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia pojazdów, wskutek czego motocyklista znalazł się pod drzewem (narożnik od strony kościoła).

Na miejsce zdarzenia przybył jeden zastęp OSP z Lubonia oraz ze szkoły aspirantów z Poznania. Motocykliście została udzielona pierwsza pomoc, a po przybyciu służby medycznej został on zabrany do wnętrza karetki na obserwację. Oplem podróżowały 3 osoby – żadna z nich nie doznała obrażeń. Strażacy kierowali ruchem drogowym w obrębie skrzyżowania.

Na miejsce przybyła również policja, która bada okoliczności zdarzenia. Warto zwrócić uwagę, że w tym miejscu niewątpliwie na bezpieczeństwo ma wpływ ograniczona widoczność dla wyjeżdżających z ul. Szkolnej oraz nie przestrzeganie ograniczenia prędkości do 30 km/h przez poruszających się ul. Poniatowskiego – a w pobliżu jest przecież szkoła podstawowa, gdzie należy zachować szczególną ostrożność.

Rafał Wojtyniak


Komentarze (1)

  1. leon pisze:

    Wychowałem się w Luboniu i jak pamiętam to tam nigdy nikt nie jechał 30km na godzinne uczęszczałem do szkoły podstawowej nr 1 w latach 1988-1995 i nie raz tam doszło do wypadku!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *