Start » Wydarzenia » Złota Zuzia, a Weronika z brązem!

Złota Zuzia, a Weronika z brązem!

Wyświetlono 1 725 razy

W sobotę, 6 września 2014 r. w Krzyżu Wielkopolskim odbyło się I Grand Prix Wielkopolski Młodzików w tenisie stołowym. Zawody były jednocześnie eliminacją do Grand Prix Polski, które odbędzie się w dniach 26-28 września w Nowej Rudzie. Spośród startujących 25 zawodniczek klub LKTS Luvena Luboń reprezentowały Zuzanna Sułek i Weronika Dombka. Zuzia, rozstawiona była z numerem pierwszym i pomimo ciążącej presji zwyciężyła w turnieju, pokonując w finale zawodniczkę KTS Noteć Czarnków Agatę Ławińską 3:0, uzyskała awans do turnieju ogólnopolskiego. W meczu o drugie miejsce, również premiowane awansem, spotkały się Weronika Dombka z Agatą Ławińską. Po bardzo zaciętym meczu przeciwniczka z Czarnkowa pokonała naszą zawodniczkę 3:2 w setach (11:9 w decydującym). Jest to największy sukces Weroniki w kategorii młodzik. Osiągnięte wyniki świadczą o bardzo dobrym przygotowaniu naszych dziewcząt do nowego sezonu i można mieć nadzieję na kolejne sukcesy.

Sędzią głównym turnieju w Krzyżu Wielkopolskim był p. Jacek Drygas wspierany przez córkę
p. Joannę, którzy są członkami naszego klubu.

W turnieju nie uczestniczył Patryk Pyśk, który udział w Grand Prix Polski ma zagwarantowany dzięki wysokiej (13) pozycji w rankingu ogólnopolskim.

Podczas gdy Zuzia i Patryk będą przygotowywali się do udziału w Grand Prix Polski, pozostali zawodnicy naszego klubu, w dniach 18-21 września, wystąpią w międzynarodowym turnieju Mini Cup Drzonków 2014.

Od lewej: Andrzej Lemieszka., Agata Ławińska, Zuzanna Sułek, Weronika Dombka  fot. Dariusz Dombka

Od lewej: Andrzej Lemieszka., Agata Ławińska, Zuzanna Sułek, Weronika Dombka
fot. Dariusz Dombka

Od lewej Mariusz Pysk, Weronika Dombka, Zuzanna Sułek, Joanna Drygas, Jacek Drygas
fot. Dariusz Dombka

Luboń z pucharem za sezon 2013/2014

7 września w Poznaniu rozegrany został pierwszy turniej z cyklu Grand Prix Wielkopolski w kategorii juniorek i juniorów. Bardzo dobrze zaprezentowali się wychowankowie Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego rozgrywając świetne pojedynki. Trzeba dodać że wszyscy startujący zawodnicy LKTS są rocznikowo sa kilka lat młodsi niż kategoria juniora a pomimo tego zagrali bardzo dobre zawody i stawili zacięty opór swoim starszym kolegom i koleżankom jednocześnie zdobywając cenne doświadczenie, a także wnioski do dalszego treningu.

Przed turniejem odbyła się uroczystość wręczenia pucharów i statuetek za miniony sezon. Najlepszą młodziczką w sezonie 2013/2014 w Wielkopolsce okazała się Maja Zielińska. LKTS Luvena Luboń zajął drugie miejsce w Wielkopolsce w klasyfikacji klubowej. Cała grupa uczestniczy w programie FUNdamenty „Od marzenia do  Mistrzostwa”.

Wyniki

Młodziczki

 1 Zuzanna Sułek

 3 Weronika Dombka

Juniorki

9-12 ZIELIŃSKA Maja

Juniorzy

 11-12 PYŚK Patryk

 11-12 MAGNUCKI Tomasz

13-16 ZIELEWICZ Jakub

 25-32 MATUSIAK Patryk

 33-40 WITKOWSKI Krzysztof

 41-48 KORDZIŃSKI Michał

 41-48 TUREK Arkadiusz

Gratulujemy sukcesu i sportowej postawy wszystkim naszym zawodnikom !

 LKTS


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *