Start » Ludzie / wywiady » 70. akcja krwiodawców

70. akcja krwiodawców

Wyświetlono 1 779 razy

35,55 litrów krwi przekazanych przez 79 krwiodawców, w tym 23 kobiety, przyniosła kolejna akcja przeprowadzona przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Lubonianka” im. bł. Edmunda Bojanowskiego w niedzielę, 13 kwietnia w pomieszczeniach SP 1.

Kierująca poborem prowadzonym przez 15 pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu lek. med. Dorota Oberc oceniła go jako bardzo dobry. Wśród oddających krew znalazły się dwie osoby uczestniczące w takiej akcji po raz pierwszy. Jedną z nich był Mariusz Myszograj z Lubonia, którego namówił kolega. Ponadto dwie nowe osoby zapisały się do Lubonianki. Wstępując do Klubu, Agnieszka Piskorska z Lubonia kontynuuje rodzinne tradycje. Jej dziadek jest członkiem Lubonianki już ponad 20 lat. Agnieszka została krwiodawcą w 2012 r., do tej pory oddała krew 8 razy, w tym 6 podczas akcji organizowanych w Luboniu. Ojciec Mariusza Napierały z Lubonia zakończył już oddawanie krwi, natomiast Mariusz podczas tej akcji zrobił to piąty raz.

Lubońskie akcje krwiodawcze mają wielu sojuszników. Wiceprezes Lubonianki Zbyszko Wojciechowski mówi: Zarząd Klubu dziękuje lubońskim księżom proboszczom za zachęcanie do oddawania krwi. Podziękowania należą się także dyrektorowi SP 1 – Grzegorzowi Aniole – który udostępnił pomieszczenia.

Sponsorami tej akcji byli: „Luvena” Luboń, „Dramers” SA Rabowice koło Swarzędza, „Ziołolek” Sp. z o. o. Poznań, LOSiR, „Pol-Car” Antoninek oraz Urząd Miasta w Luboniu.

Ten pobór krwi przygotowali: Zbigniew Cybulski Zbyszko Wojciechowski, Janusz Kukulski, Maciej Kubiś.

Robert Wrzesiński

fot. Robert Wrzesiński

fot. Robert Wrzesiński

fot. Robert Wrzesiński

fot. Robert Wrzesiński

fot. Robert Wrzesiński

fot. Robert Wrzesiński

fot. Robert Wrzesiński

fot. Robert Wrzesiński

Pierwsza od lewej oddaje krew Agnieszka Piskorska. Tym razem akcja odbywała się w sali lekcyjnej   fot. Robert Wrzesiński

Pierwsza od lewej oddaje krew Agnieszka Piskorska. Tym razem akcja odbywała się w sali lekcyjnej fot. Robert Wrzesiński

opublikowano „Wieści Lubońskie” maj-2014


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *