Start » Polityka / samorząd » Akt erekcyjny wmurowany

Akt erekcyjny wmurowany

Akt erekcyjny wmurowany
Wyświetlono 1 850 razy

W środę,12 listopada odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego komisariatu policji przy ul. Powstańców Wlkp. Inwestycja ma się przyczynić do poprawy jakości obsługi obywateli oraz warunków pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych policji. Jej zrealizowanie zaplanowano na koniec przyszłego roku. W uroczystości udział wzięli: Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu – insp. Rafał Batkowski, Starosta Poznański – Jan Grabkowski, Burmistrz Miasta Luboń – Dariusz Szmyt, Przewodniczący Rady Miasta Luboń – Marek Samulczyk, Komendant Miejski Policji w Poznaniu – mł. insp. Roman Kuster, Komendant Policji w Luboniu – kom. Robert Przyjemski, ks. kan. Karol Biniaś (proboszcz parafii, na terenie której budowany jest komisariat), ks. prałat Stefan Komorowski – kapelan wielkopolskich policjantów, a także przedstawiciele władz miejskich oraz licznie zgromadzeni policjanci. Zebranych gości przywitał komendant Roman Kuster. Po odczytaniu aktu erekcyjnego i jego poświęceniu przez uczestniczących w uroczystości kapłanów, honorowi goście podpisali dokument. Akt erekcyjny, guzik od policyjnego munduru, moneta okolicznościowa, pendrive z fotografiami, a także najnowsze wydanie „Informatora Miejskiego” zostały włożone w tubę i wmurowane w stopkę nowej siedziby Policji powstającej na tyłach obecnie funkcjonującego komisariatu. Pod koniec uroczystości Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji i Komendant Miejski Policji w Poznaniu wręczyli komendantowi Robertowi Przyjemskiemu kluczyki do podarowanego lubońskiemu komisariatowi nowego radiowozu marki KIA i życzyli, aby dobrze służył miejscowym policjantom. Auto zostało poświęcone przez księży.

 

Akt erekcyjny sporządzony 12 listopada 2014 r.

Jako, że pamięć rzeczy ludzkich szybko przemija, przeto słusznym jest zwyczaj utrwalania na piśmie ważniejszych zdarzeń, aby przekazać ich znaczenie następnym pokoleniom. Tą myślą powodowani spisujemy niniejszy dokument./ W czasie kiedy: Prezydentem Rzeczpospolitej był Bronisław Komorowski, Metropolitą Poznańskim był ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Wojewodą Wielkopolski był Piotr Florek, Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu był insp. Rafał Batkowski, Starostą Poznańskim był Jan Grabkowski, Burmistrzem Miasta Luboń był Dariusz Szmyt, Kapelanem Policji Wielkopolskiej i proboszczem kościoła garnizonowego był ksiądz prałat Stefan Komorowski, Komendantem Miejskim Policji w Poznaniu był mł. insp. Roman Kuster./ W dniu 12 listopada 2014 r. w obecności Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Starosty Poznańskiego, Burmistrza Miasta Luboń i Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu odbyła się ceremonia wmurowania aktu erekcyjnego upamiętniającego budowę nowej siedziby Komisariatu Policji w Luboniu./ Decyzja o budowie nowego Komisariatu Policji w Luboniu zapadła w 2013 r./ Dnia 22 października 2014 r., po wcześniejszym uzyskaniu wymaganych dokumentów i uzgodnień, podpisano umowę z wykonawcą i rozpoczęto prace./ Budowa Komisariatu Policji w Luboniu została zrealizowana ze środków Komendy Głównej Policji, Powiatu Poznańskiego i Miasta Luboń./ Projekt wykonał Marcin Piotrowski Pracownia Projektowa FORMA-T/ Wykonawcą był Piotr Kwiatkowski Firma Ogólnobudowlana IZO-BUD./ Niniejszy akt erekcyjny został poświęcony w dniu 12 listopada 2014 roku i wmurowany w stopkę komisariatu.

PAW

Komisariat kamień węgielny 01 fPAW_portal

Zebranych gości powitał Komendant Miejski Policji w Poznaniu – mł. insp. Roman Kuster
fot. Paweł Wolniewicz

034k Komisariat kamień węgielny 04 fPAW_portal

Akt erekcyjny kolejno wmurowywali: Starosta Jan Grabkowski, Burmistrz Dariusz Szmyt, ks. kan. Karol Biniaś (na zdjęciu) i kom. Robert Przyjemski
fot. Paweł Wolniewicz

Komisariat kamień węgielny 08 fPAW_portal

Fundamenty nowego komisariatu policji od ul. Krasickiego
fot. Paweł Wolniewicz


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *