Start » Co nowego » „Bezpieczny maluch w Internecie” — weekendowa akcja w CH Auchan

„Bezpieczny maluch w Internecie” — weekendowa akcja w CH Auchan

Wyświetlono 717 razy
Bezpieczny maluch w internecie_slider

Bezpieczny maluch w Internecie.

Czym jest Internet i do czego służy, jak bezpiecznie korzystać z jego zasobów, a także co zrobić w sytuacji zagrożenia? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdą dzieci i ich rodzice, którzy w najbliższy weekend odwiedzą Centrum Handlowe Auchan Komorniki. Poprzez wspólną zabawę maluchy nauczą się bezpiecznej pracy z komputerem, a także dowiedzą się, jak rozpoznać niebezpieczeństwa w sieci. Wstęp wolny!

Internet umożliwił nam szybszy i łatwy dostęp do wszelkich wiadomości z całego świata, a także ułatwił komunikowanie się z innymi. Jego zasoby mogą być jednak także zagrożeniem – szczególnie dla najmłodszych użytkowników. Dlatego już 21 i 22 marca w pasażu Centrum Handlowego Auchan Komorniki odbędzie się spotkanie edukacyjne pt. „Bezpieczny maluch w Internecie”.

W specjalnie wydzielonej w pasażu strefie uczestnicy spotkania będą mieli do dyspozycji liczne materiały audiowizualne, ćwiczenia i gry planszowe, dzięki którym dowiedzą się, czym jest Internet i w jaki sposób działa oraz nauczą się kulturalnie korzystać z sieci. Podczas spotkania zarówno rodzice, jak i najmłodsi internauci dowiedzą się również, jakie niebezpieczeństwa czyhają w Internecie, a także jak się przed nimi uchronić.
– Dla najmłodszych internautów aktywność w sieci ciągle stanowi poważne zagrożenie. Poprzez spotkanie organizowane w naszej galerii chcemy uświadomić rodzicom i dzieciom, jak można tych niebezpieczeństw uniknąć oraz jak się bronić, jeśli już dojdzie do nadużycia – mówi Paulina Jeruzel-Dobska, menedżer Centrum Handlowego Auchan Komorniki.
Podczas spotkania udostępnione będą także komputery, dzięki którym maluchy stawiające pierwsze kroki w sieci będą mogły zapoznać się ze sprzętem, jego działaniem, a także odkryją tajemnice Internetu.
Spotkanie pt. „Bezpieczny maluch w Internecie” odbędzie się w weekend 21 i 22 marca w Centrum Handlowym Auchan Komorniki przy ulicy Głogowskiej 432 w Poznaniu. Zabawy edukacyjne rozpoczną się o godzinie 11.00 i potrwają do godziny 18.00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *