Start » Co nowego » Dallasy ponownie zabłysnęli na scenie

Dallasy ponownie zabłysnęli na scenie

Wyświetlono 553 razy
Miłośnicy country oraz sympatycy świata westernu mogli się udać 22 czerwca br. na piknik z okazji „Dnia Obornik” nad Wartą, podczas którego odbyło się wiele ciekawych różności połączonych z  atrakcjami dla przybyłych gości i mieszkańców. Serdecznie i gorąco wszystkich powitał Burmistrz, życząc miłych wrażeń i wspomnień. Wejściem ponownie na scenę w pięknym stylu rodem z Dzikiego Zachodu  zaprezentowała się grupa Taneczno-Westernowa „Dallas Country” z Lubonia.
Prezentująca się parada przeszła przed publicznością oraz swoimi fanami, a na przodzie szedł dumnie z uniesioną flagą Konfederacką szef grupy oraz instruktor tańca country-Jack. Wykonali pokazy artystyczne połączone z nauką tańca dla chętnych oglądających i lubiących przygody osób.
Zobaczyliśmy zarazem  usłyszeliśmy znanego  artystę estradowego Pawła Bączkowskiego-Country Band, a zainteresowani przybyli wzięli udział w jego wykonaniu konkursie z pamiątkowymi nagrodami. Wizerunek countrowego wydarzenia prócz tańca lubońskiej grupy i Indian Pow-Wow oraz pozorowanych improwizacji ze scenkami przedstawiającymi żołnierzy Kawalerii Północy podkreśliło miasteczko kowbojskie i wioska Indiańska z wigwamami. Przenoszące przechodniów  odzwierciedleniem i historią do czasów dyliżansów i podróży konnych, która stanowiła normalność i sposób na życie w krainie Wielkich Równin. Dowieść swojej śmiałości mogliśmy dosiadając mechanicznego byka rodeo, czując adrenalinę i satyswakcję. Swoją obecnością zaszczyciła nas Obornicka Orkiestra Dęta i Zespół Taldeo. Na koniec odbył się pokaz  wodniacki z licznymi wiankami i fajerwerkami.
 
Z kowbojskim pozdrowieniem.
Sheriff Cordell.
Zbigniew Henciel
 
fot. Zbigniew Henciel
 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *