Start » Co nowego » Działo się w kowbojskim miasteczku

Działo się w kowbojskim miasteczku

Wyświetlono 935 razy

 Lubońskie Kowbojskie Miasteczko w październiku br. zapraszało mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych na „Święto Pyry”. Potrawy ziemniaczane przyciągały smakoszy i degustatorów ale nikt nie potrafił się oprzeć wyśmienitym plackom ziemniaczanym zwanym po wielkopolsku „plyndzami”, przyrządzonym na miejscu przez westernową kucharkę Cristal.

Imprezę podkreśliła muzyka akordeonowa wykonana przez jednego z przybyłych muzyków.

Kolejna impreza „Oktoberfest”- „Święto Piwa” zachęcała do wspólnej biesiady piwnej gdzie atrybutem były litrowe kufle napełnione chmielowym napojem i wylewającą się pianą- „na dwa palce” przy bawarskim  jedzeniu.

Grupa Taneczno- Westernowa Dallas Country z Lubonia w strojach tyrolskich wykonała pokaz artystyczny połączony z nauką tańca dla przybyłych gości.

Ponownie na gali Stworzenia Pana Smolenia zadebiutowała grupa Dallas Country z Lubonia.

Organizator Sheriff Cordell 31 październoka br. zorganizował w kowbojskim miasteczku Halloween, na który przybyły dzieci z rodzicami i opiekunami. W przerażających przebraniach i kreacjach rodem z horroru brały udział w wesołych zabawach, tańcach z wiedźmam oraz konkurencjach z dreszczykiem emocji nagradzanych cukierkami.

Dużym powodzeniem wśród najmłodszych uczestników cieszyło się wykrawanie dyni, a także zapalenie znicza na kowbojskim cmentarzu.

Następnie pod kierunkiem Sheriffa Jednookiego Willego odbyło się zwiedzanie miasteczka i poznanie jego mrocznej  historii oraz legendy starego cmentarzyska Indian. Dzieci opuszczający bramę były zadowolone po spędzonej niecodziennej przygodzie.

Nie zapomnieliśmy o osobach dorosłych i przygotowaliśmy dla nich „Bal Potworów” przy muzyce ogólnej.

Zbigniew Henciel


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *