Start » Co nowego » III Charytatywna Wystawa Psów

III Charytatywna Wystawa Psów

Wyświetlono 1 790 razy
wystawa psów_DSC01178_slider

fot. Zbigniew Henciel

13 września br. Kowbojskie Miasteczko w Luboniu  zorganizowało III Charytatywną Wystawę Psów- ,,Nasz Wierny Przyjaciel”, której głównym celem była pomoc Schronisku dla Zwierząt w Mosinie.

Ludzie dobrego serca oraz wszyscy, którzy pragnęli wesprzeć przytulisko mogli dobrowolnie przekazywać karmę, akcesoria zoologiczne oraz wszelkiego rodzaju rzeczy i artykuły niezmiernie potrzebne do przetrwania zwierzakom zimy.

Oficjalnego otwarcia Charytatywnej Wystawy Psów dokonał Zastępca Burmistrza Miasta Luboń- Mateusz Mikołajczak. W składzie jury zasiedli  po raz trzeci Dyrektor Ośrodka Kultury w Luboniu- Regina Górniaczyk, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Luboń oraz sympatyk kowbojskiego miasteczka- Paweł Krzyżostaniak oraz Szef Schroniska dla Zwierząt w Mosinie- Paweł Wośkowiak.

Lekarz weterynarii-Michał Beyer świadczył bezpłatne badania oraz porady medyczne dotyczące zapobiegania chorobom występującym u  naszych ukochanych czworonożnych przyjaciół.  Pani Beata Gazecka należąca do Polskiego Stowarzyszenia Groomerów udzielała swoich usług w zakresie strzyżenia, trymowania, modelowania oraz przygotowania psa do wystaw. Dystrybutor psiej karmy Husse- Krzysztof Grzybek promował przedstawione produkty i udzielał informacji o prawidłowym żywieniu.

Czworonogi pod opieką swoich właścicieli brały udział w różnych konkurencjach sportowo-sprawnościowych i konkursach aby swoim zaangażowaniem przyczynić się kudłatym mieszkańcom schroniska czekającym na  kogoś kto ich pokocha. Przeszkody, które psiaki musiały pokonać to: przejście po ruchomej kładce, bieg w zagrodzie, przeskok przez metalową obręcz, spacer slalomem, zejście po drabince z drewnianego podestu, bieg przez płotki oraz czołganie w beczce. Liczyła się chęć uczestnictwa i dobra wspólna zabawa dostarczająca radości i miłych niezapomnianych wrażeń.

Następnie przeprowadzono wybory Psiej Miss i Psiego Mistera, w których nie brakowało chętnych do zaprezentowania swojego pupila z jak najlepszej i eleganckiej  strony. W czasie przerwy istniała możliwość zasięgnięcia różnych ważnych informacji i uwag na stoiskach z dostępnymi ulotkami i prospektami. Rękodzielnicy-Michał i Kamila Gadzińscy wystawili do nabycia swoje prace artystyczne wykonane w drewnie, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród zwiedzających. Zgromadzona publiczność obejrzała pokaz psa asystującego wabiącego się-Ralfa z fundacji Dogiq, która pomaga swojej niepełnosprawnej Pani Halinie Budzyń w codziennych obowiązkach i czynnościach. Obserwatorów zainspirowały wykonywane przez Ralfę wszystkie  polecenia, które umiejętnie i szybko spełniała, traktując je w formie  pracy, a także zabawy.

Funkcjonował kowbojski grill oraz dania  prosto z prerii i ciasto własnego domowego wypieku. Atrakcję kulinarną stanowiły przyrządzone przez Cristal placki ziemniaczane zwane po wielkopolsku (plyndzami). Grupa Taneczno-Westernowa Dallas Country urozmaiciła niedzielę wykonując pokaz artystyczny połączony z nauką tańca dla chętnej publiczności. Na zakończenie rywalizacji każdy psiak mógł się wykazać swoimi zdolnościami i wyszkoleniem.

Poczuliśmy się niezmiernie uszczęśliwieni na fakt, że jeden z trzech piesków przeznaczonych do adopcji dzięki przeprowadzonej w kowbojskim miasteczku dobroczynnej akcji odnalazł dom i rodzinę, która go  pokochała i przygarnęła.  Po naradzie jury ogłosiło werdykt, zapraszając wszystkich zwycięzców oraz pozostałych uczestników na środek aby wręczyć nagrody i złożyć gratulacje. Pan Paweł ze schroniska przeprowadził rozmowę z osobami pragnącymi dowiedzieć się więcej na temat pomocy, której potrzebują bezdomne pieski.

Wolontariuszki pracujące w schronisku opowiadały o wspólnych przygodach ze swoimi  podopiecznymi oraz o ich przywiązaniu i wdzięczności. W ich oczkach widać oddanie i wierność swojemu opiekunowi.
Opuszczające osoby teren miasteczka wymieniały się swoimi spostrzeżeniami i kontrowersjami.

Dziękujemy za objęcie imprezy charytatywnej Patronatem honorowym Pani Burmistrz Miasta Luboń oraz za objęcie Patronatem medialnym miesięcznikowi Wieści Lubońskie, Informator Miasta Luboń, naszemedia, Plewiska.pl

Dziękujemy sponsorom nagród: Urząd Miasta Luboń, Wydawnictwo Debit, Rękodzielnicy-Michał i Kamila Gadzińscy, Pan Krzysztof Grzybek, Consilio Luboń.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział oraz za przekazane dary na rzecz schroniska dla zwierząt. Mamy nadzieję, że grono zwolenników Charytatywnej Wystawy Psów będzie się zwiększać  i za rok będzie nas jeszcze więcej!

Zbigniew Henciel


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *