Start » Wydarzenia » „Intermarché Luboń Cup” wygrali Śremianie

„Intermarché Luboń Cup” wygrali Śremianie

„Intermarché Luboń Cup” wygrali Śremianie
Wyświetlono 1 732 razy

14 września 2014 r. odbył się ostatni turniej w bule z cyklu „Intermarché Luboń Cup” zorganizowany przez Klub Lubońska Petanka i LOSiR Sp z o.o . Zawody rozegrane w ciepłą wrześniową niedzielę zgromadziły na bulodromie przy ul. Dojazdowej aż 38 drużyn z Lubonia, Czempinia, Poznania, Gostynia, Pobiedzisk, Plewisk, Żar, Śremu, Leszna, Zaniemyśla i Wrocławia.
Zwyciężył jedyny niepokonany dublet: PIOTRY DWA ze Śremu (Piotr Sobolewski, Piotr Wojna), miejsca od 2 do 4 zajęły zespoły z 5 zwycięstwami, o kolejności decydował Buchholz i małe punkty, tak więc drugie miejsce przypadło zespołowi GTW ze Śremu (Krzysztof Bratek, Jakub Grewling), a trzecie zajęli reprezentanci Poznania – JOKERY (Arkadiusz Geruszczyński, Mariusz Skrzypczak), czwartym miejscem musieli zadowolić się reprezentanci Lubońskiej Petanki – zespół TOUR DE FRANCE (Karolina i Mikołaj Fabiś).
Najlepszych nagrodzono pucharami, rozdano też bony podarunkowe ufundowane przez sponsora cyklu – Intermarché w Luboniu, dwuosobowe zaproszenia do kawiarni – Ogrodu Różanego Café w Luboniu i zaproszenie dla 2 osób do Baru Pomes w Poznaniu, a także kilka nagród rzeczowych.
Dla zawodników przewidziano chleb ze smalcem, pyszny bigos, kiełbasę z grilla oraz kawę i herbatę.

Na zakończenie podsumowano wyniki z całego cyklu Intermarché Luboń Cup. W końcowej klasyfikacji puchary wywalczyły zespoły ze Śremu, Poznania i Lubonia. Zwycięzcą całego cyklu został zespół GTW (Krzysztof Bratek, Jakub Grewling) zdobywając 90 punktów i wygrywając 28 meczów, na drugim miejscu uplasowała się drużyna MY SŁOWIANIE (Dominik Prauziński, Mirosław Walich) z 75 punktami i 24 wygranymi meczami. Do grona najlepszych dołączył dublet z Lubońskiej Petanki JK-A TEAM (Katarzyna Sitarz, Jacek Goderski) zdobywając 66 punktów i wygrywając 32 mecze. Tuż za podium znalazła się młodzież z Czempinia czyli MIODZIO MUZA (Dawid Musiał, Karol Zapart) zdobywając tylko o jeden punkt mniej. Warto podkreślić, że w pierwszej dziesiątce klasyfikacji końcowej znalazły się aż 4 lubońskie drużyny. Miło, że do Lubonia zawitało sporo osób z innych miast i klubów, w tym aktualni wicemistrzowie Polski.
W całym cyklu Intermarché Luboń Cup udział wzięło ponad 130 osób w wieku od lat ośmiu do siedemdziesięciu trzech z kilkunastu miast, a łącznie rozegrano 602 mecze, co zajęło ponad 30 godzin.
Turniej zorganizowany został z okazji 60-lecia lokacji Lubonia i współfinansowany był ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta Luboń.
Patronat medialny nad turniejem objęły: e-lubon.pl i Wieści Lubońskie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do współorganizatora cyklu ILC czyli LOSiR. Dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację turniejów.
Przede wszystkim zaś podziękowania składamy wszystkim zawodnikom za obecność, grę fair play i niezapomnianą atmosferę!
Serdeczne podziękowania kierujemy do Miasta Luboń za przyznanie dotacji na organizację cyklu oraz do sponsora tytularnego – Super Intermarché w Luboniu. Sponsorami nagród podczas tegorocznego cyklu zawodów byli: Kawiarnia „Ogród Różany Cafe”, Bar Pomes w Poznaniu oraz Lubońska Petanka.
Dziękujemy lubońskim mediom: Wieściom Lubońskim i e-lubon.pl za objęcie patronatu medialnego nad turniejami.

Szczegółowe wyniki ostatniego turnieju, klasyfikacja generalna oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie: www.facebook.com/lubonskapetanka

tekst i fot. Lubońska Petanka


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *