Inwestycje komunalne

Wyświetlono 977 razy

– 18 lutego Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe RAGAMA z Rogoźna zakończyło budowę oświetlenia ulicznego na ul. Bluszczowej, Oliwkowej i Rumiankowej.

– 19 lutego otwarto przetarg (trwa badanie ofert) na budowę uświetnienia ulicznego w ulicach: Armii Poznań, Cyryla Ratajskiego (560 mb); Kalinowej, Kasztanowej (500 mb); Konwaliowej, Spornej, Makowej, Fornalskiej (925 mb). Chcemy, aby te ulice zostały włączone do systemu oświetlenia ulicznego na przełomie czerwca i lipca br.

– Zlecono opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej: sieci wodociągowej w ul. Owocowej oraz kanalizacji sanitarnej w ul. Wschodniej i ul. Zakątek. To kolejny krok w kierunku budowy ul. Wschodniej.

– Firma WIS z Leszna opracowuje projekt oświetlenia ulicznego ul. Wschodniej.

– Ogłoszono oraz rozstrzygnięto przetarg na budowę sieci wodociągowej w ul. Leśmiana o długości 45 mb. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Danuta Pyssa Dankar Usługi Budowlane, Wod-Kan i Co, Kosztorysowanie z Rogoźna.

– Firma Lex Pastuszek buduje chodnik wraz z wjazdami na posesje w ul. Kasprowicza. W następnych miesiącach będziemy realizować budowę 11 chodników, m.in. w ulicach: Klonowej, Morelowej, Nagietkowej i Warzywnej.

– Przedsiębiorstwo Usługowo Budowlane BRUKPOL kontynuuje prace związane z remontem chodnika w ul. Traugutta o łącznej długości 472 mb.

– Firma PS 127 Sp. z o.o. z Mosiny opracowała koncepcję architektoniczną przebudowy pl. Bojanowskiego (czytaj na str. 2).

– Trwa przebudowa ulic Żabikowskiej, Powstańców Wlkp. oraz Paderewskiego.

– Przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu dla inwestycji polegającej na budowie ul. Dąbrowskiego o długości 180 m na odcinku od ul. 3 Maja do słupa energetycznego w ul. Dąbrowskiego. Czekamy na dostarczenie dokumentacji projektowej.

– Przygotowujemy umowę na wykonanie koncepcji projektowej Domu Włodarza.

– Kontynuujemy prace przygotowujące do przebudowy ul. 1 Maja wraz z kanalizacją sanitarną.

– Przygotowujemy się do realizacji budowy ul. Brzechwy. Aktualnie prace kontynuuje geodeta. Zlecono też aktualizację projektu kanalizacji sanitarnej.

– Po niezbędnych konsultacjach przekazano projektantom uwagi do koncepcji rozbudowy SP 1, a następnie projektanci przystąpią do opracowania projektu budowlanego (czytaj też str. 10).

Urząd Miasta

 

opublikowano „Wieści Lubońskie” marzec-2014

Po wieloletniej przerwie wreszcie odtworzono chodnik na ul. Traugutta   fot. Hanna Siatka

Po wieloletniej przerwie wreszcie odtworzono chodnik na ul. Traugutta fot. Hanna Siatka

ul. Kasprowicza

ul. Kasprowicza

ul. Kasprowicza

ul. Kasprowicza

 Na skutek wielokrotnych monitów zgłaszanych przez mieszkańców w „Wieściach Lubońskich” ul. Kasprowicza doczekała się pozbrukowego chodnika i wyróżnionych kolorową kostką wjazdów na posesje   fot. Hanna Siatka

Na skutek wielokrotnych monitów zgłaszanych przez mieszkańców w „Wieściach Lubońskich” ul. Kasprowicza doczekała się pozbrukowego chodnika i wyróżnionych kolorową kostką wjazdów na posesje fot. Hanna Siatka

ul. Traugutta

ul. Traugutta

ul. Traugutta

ul. Traugutta

ul. Traugutta

ul. Traugutta

ul. Traugutta

ul. Traugutta


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *