Start » Co nowego » Kowbojskie miasteczko pełne przygód

Kowbojskie miasteczko pełne przygód

Wyświetlono 1 888 razy

Kowbojskie Miasteczko w Luboniu 29 października br. obchodziło Oktoberfest-Dożynki Chmielne. Zgodnie z tradycją barmanka Dorota nalewała gościom do litrowych zdobionych  kufli chłodne piwo z pianą na dwa palce jak nakazuje rytuał. Wielu uczestników tego spektakularnego wydarzenia ubranych było w strojach bawarskich, panowie zakładali ludowe spodenki z szelkami, pięknie zdobione wykonane ze skóry, a panie zaś suknie z gorsetem i fartuszkami. Smak piwa podkreślała golonka i biesiadna muzyka akordeonowa połączona z nauką tańców tyrolskich.

31 października br. zorganizowaliśmy imprezę Halloween dla dzieci przybyłych z rodzicami, a także opiekunami. Młodzi goście w swoich mrocznych przebraniach pod kierunkiem Szeryfa- Jednookiego Willego zwiedzili miasteczko jak zapadła ciemność i wtedy poznanie tego nietypowego miejsca stawało się bardziej tajemnicze i przyprawiające dreszczyk emocji. Poznali historię starego cmentarzyska Indian, którzy po wybudzeniu z wiecznego snu mogli wstąpić na drogę wojenną. Dużym powodzeniem cieszyła się wizyta na cmentarzu i krótka opowiastka o Dyniogłowym.

Jeżeli jesteście ciekawi co miało miejsce później to musicie odwiedzić ten mały Dziki Zachód ale ostrzegamy będzie zabawnie! Przygotowaliśmy  liczne zabawy i konkurencje, które sprawiły dzieciom frajdę i niezapomniane wrażenia z tego upiornego wieczoru.

Zbigniew Henciel


Oktoberfest, fot. Zbigniew Henciel


Halloween, fot. Zbigniew Henciel


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *