Start » Co nowego » Kowbojskie miasteczko pełne przygód

Kowbojskie miasteczko pełne przygód

Wyświetlono 1 536 razy

Kowbojskie Miasteczko w Luboniu 29 października br. obchodziło Oktoberfest-Dożynki Chmielne. Zgodnie z tradycją barmanka Dorota nalewała gościom do litrowych zdobionych  kufli chłodne piwo z pianą na dwa palce jak nakazuje rytuał. Wielu uczestników tego spektakularnego wydarzenia ubranych było w strojach bawarskich, panowie zakładali ludowe spodenki z szelkami, pięknie zdobione wykonane ze skóry, a panie zaś suknie z gorsetem i fartuszkami. Smak piwa podkreślała golonka i biesiadna muzyka akordeonowa połączona z nauką tańców tyrolskich.

31 października br. zorganizowaliśmy imprezę Halloween dla dzieci przybyłych z rodzicami, a także opiekunami. Młodzi goście w swoich mrocznych przebraniach pod kierunkiem Szeryfa- Jednookiego Willego zwiedzili miasteczko jak zapadła ciemność i wtedy poznanie tego nietypowego miejsca stawało się bardziej tajemnicze i przyprawiające dreszczyk emocji. Poznali historię starego cmentarzyska Indian, którzy po wybudzeniu z wiecznego snu mogli wstąpić na drogę wojenną. Dużym powodzeniem cieszyła się wizyta na cmentarzu i krótka opowiastka o Dyniogłowym.

Jeżeli jesteście ciekawi co miało miejsce później to musicie odwiedzić ten mały Dziki Zachód ale ostrzegamy będzie zabawnie! Przygotowaliśmy  liczne zabawy i konkurencje, które sprawiły dzieciom frajdę i niezapomniane wrażenia z tego upiornego wieczoru.

Zbigniew Henciel


Oktoberfest, fot. Zbigniew Henciel


Halloween, fot. Zbigniew Henciel


Więcej artykułów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *