Start » Co nowego » Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Luboniu

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Luboniu

Wyświetlono 1 240 razy

Nawiązując do wcześniejszych informacji odnośnie policyjnego projektu pn. „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, który od dnia 20.09.2016 roku działa już na terenie województwa wielkopolskiego, Komisariat Policji w Luboniu pragnie przekazać Państwu ulotkę w wersji elektronicznej, z prośbą o promowanie i rozpowszechnianie wskazanej inicjatywy. Należy przy tym jednak zaznaczyć, iż Krajowa Mapa Zagrożeń nie służby do wzywania Policji w sytuacjach nagłych, czy interwencyjnych (tego typu zgłoszenia należy niezwłocznie kierować pod nr alarmowe), ale do poszerzania opinii społecznej na temat miejsc, gdzie dochodzi do różnego rodzaju zagrożeń, niebezpieczeństw lub naruszeń prawa. Weryfikacja tego typu zgłoszeń ma charakter długofalowy, a potwierdzone zgłoszenia będą przedmiotem kontroli miejsc zagrożonych.

Ponadto realizując założenia wynikające ze współpracy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu z Fundacją „Dajemy Dzieciom Siłę” (dawniej Dzieci Niczyje), jako jeden z jej elementów, proszę o pomoc w rozpowszechnieniu numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.
Telefon ten corocznie pozwala na uratowanie życia i zdrowia wielu młodych osób. Od początku jego funkcjonowania, tj. od 6 listopada 2008 roku, podjęto 445 interwencji wobec osób potrzebujących pomocy. Ponadto dzieci, które kontaktują się z konsultantami nr telefonu 116 111 opowiadają o codziennych, ważnych dla nich, problemach – szkole, rówieśnikach, dorastaniu, a także o odrzuceniu, czy wykorzystaniu. Otrzymują w zamian wsparcie i pomoc w radzeniu sobie z nieśmiałością, czy rozwiązaniu problemów.

KP Luboń

ulotka


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *