Start » Kroniki służb » Kronika Straży Miejskiej

Kronika Straży Miejskiej

Wyświetlono 842 razy

Strażnicy miejscy wykonali w styczniu 820 różnych interwencji.

Ze względu na porę roku i warunki atmosferyczne samodzielnie, a także z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS) kontrolowali miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby z problemem bezdomności. Udzielali im informacji, gdzie mogą przenocować i zgłosić się po pomoc.

W styczniu 199 razy właścicielom nieruchomości przypominaliśmy o obowiązku oczyszczenia chodnika z lodu i śniegu.

Zimowe warunki i niskie temperatury sprawiły że 16 razy otrzymaliśmy zgłoszenie z prośbą o rozruch samochodu.

Interwencji ze zwierzętami odnotowaliśmy 18. W dwóch przypadkach zgłoszenia dotyczyły biegających saren, w jednym zaś lisów. W tym drugim przypadku w miejscu pojawiania się tych dziko żyjących zwierząt rozlokowaliśmy zapachowe środki odstraszające.

W 58. przypadkach nasze działania dotyczyły zgłoszeń o potencjalnym spalaniu nieczystości stałych w domowych piecach. Najczęściej jednak czarny dym wydobywający się z komina świadczył o niskiej jakości, ale dozwolonym opale, starej instalacji grzewczej, w tym przede wszystkim piecach starszych generacji, emitujących większą ilość zanieczyszczeń. Znaczna część zgłoszeń dociera do nas w godz. 16 – 18, kiedy po powrocie do domu mieszkańcy rozpalają paleniska. Warto zaznaczyć, że sposób uruchamiania pieca ma także niepośredni wpływ na ilość wydobywającego się dymu. W dalszym ciągu prosimy o sygnały dotyczące tej kwestii.

Wykroczeń w ruchu drogowym odnotowaliśmy 82. W głównej mierze dotyczyły one nieprawidłowego postoju i zatrzymania.

Ponadto strażnicy miejscy zabezpieczali ład i porządek podczas przemarszu orszaku Trzech Króli (6.01), a także koncertu kolęd (13.01) i koncertu noworocznego (21.01). Dbali też o bezpieczeństwo wolontariuszy WOŚP. Brali udział w działaniach prewencyjnych pod hasłem „Mały ratownik w lubońskiej szkole”. 21 razy przewozili dokumenty. Wykonali także 3 konwoje wartości pieniężnych na potrzeby MOPS, a z jego pracownikami 24 kontrole w miejscach zamieszkania osób korzystających z pomocy tej instytucji.

Paweł Dybczyński

Komendant SM


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *