Start » Co nowego » Lodowisko na ul. Parkowej

Lodowisko na ul. Parkowej

Wyświetlono 1 475 razy

Pod koniec stycznia do „Wieści Lubońskich” dotarł sygnał od mieszkańców ul. Parkowej:

Od początku stycznia br., odkąd mróz zawitał do nas na dobre wspomniana ulica wygląda jak jedno wielkie lodowisko. Dodatkowo zmrożona skorupa ziemi przykryta jest śniegiem co stanowi złudne wrażenie w miarę bezpiecznej drogi.

Nikt nie zadbał o to aby ulicę odśnieżyć (dodam, że nie mamy chodników) bądź chociaż posypać solą lub piaskiem.

Mieszkańcy ulicy mają utrudniony dostęp do swoich posesji. Ulica jest ślizga i niebezpieczna. Niejednokrotnie byłam świadkiem jak starsze osoby przewracały się na środku ulicy. Cud, że nie doszło do nieszczęścia. Dodatkowy problem stanowi fakt, iż ulica ta jest dzierżawiona przez Miasto od prywatnego właściciela. I w związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą o ustalenie kto w obecnej sytuacji zobligowany jest z mocy prawa do zapewnienia bezpieczeństwa na wspomnianej ulicy i kto w przypadku ewentualnego wypadku ponosi odpowiedzialność prawną: czy właściciel ulicy czy dzierżawca.

Mieszkańcy

Odpowiedź z UML:

W odpowiedzi na mail w sprawie ulicy Parkowej informuję, że za bieżące utrzymanie w/w ulicy odpowiedzialne jest Miasto Luboń. Wszelkie problemy wynikające z użytkowania ulicy Parkowej należy zgłaszać w Wydziale Spraw Komunalnych UML – pod numerem telefonu 61 8130-011 wew 46 lub 73.

Mateusz Olejniczak UML


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *