Start » Co nowego » Lubońscy kandydaci do Sejmu

Lubońscy kandydaci do Sejmu

Wyświetlono 5 534 razy

Wybory tuż, tuż. Kandydują w nich także mieszkańcy Lubonia. Skierowaliśmy do nich krótką ankietę i na podstawie odpowiedzi zredagowaliśmy noty zawierające podstawowe informacje o nich samych i zamiarach, z jakimi idą do wyborów.

 

Pytania do kandydatów na posłów w najbliższych wyborach do Sejmu RP:

– Zawód i miejsce pracy (Czy mieszka i pracuje Pani/Pan w Luboniu?)

– Co uważa Pani/Pan za najważniejsze dla kraju w najbliższej kadencji? (trzy problemy do załatwienia)

– Co obiecuje Pani/Pan zrobić dla Lubonia?

– Dlaczego warto, zdaniem Pani/Pana, głosować na kandydata tego właśnie komitetu wyborczego? (ugrupowania politycznego)

Kandydatów przedstawiamy w kolejności alfabetycznej.

 

Jerzy Nowacki

 


 

Michał Adamczak (KWW Kukiz’15)

Mieszka w Luboniu od 16 lat. Z wykształcenia jest logistykiem. Pracuje w Stęszewie, a w branży TSL od 9 lat. Za najważniejsze dla kraju uważa zatrzymanie emigracji zarobkowej z Polski i poprawę wskaźników demograficznych, odciążenie małych i średnich przedsiębiorców, ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej. Chce upodmiotowienia Polski w świecie i decyzji wewnętrznych zgodnych z Polską racją stanu. Niczego nie obiecuje wyborcom z okręgu, ale wie, gdzie są jego korzenie. Chce realizować Strategię Zmiany opartą na demokracji, bogactwie i bezpieczeństwie, mającą przełamać obecny monopol władzy. Komitet reprezentuje szeroki front obywateli, którzy nie chcą bezczynnie przyglądać się rujnowaniu ojczyzny. Nie pozwolą jej dalej zadłużać.

286k Adamczak Michał 165_portal

Michał Adamczak

 


 

Patrycja Albin (KW JOW Bezpartyjni)

Kandydatka nie skorzystała z bezpłatnej autoprezentacji.

 


 

 

Katarzyna Polerowicz-Kelma (KW Nowoczesna Ryszarda Petru)

Mgr inż. technolog żywności, posiada certyfikat PARP. Mieszka w Luboniu od 15 lat. Była redaktorem prowadzącym portal www.wiescilubonskie.pl oraz dziennikarzem „Wieści Lubońskich”, administruje serwis informacyjny dla Polaków za granicą. Chce promować m.in. pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych z dopłatami dla osób rezygnujących z opalania węglem, kompleksową obsługę pacjenta podczas jednej wizyty oraz efektywny program nauki języków obcych od przedszkola. Będzie lobbowała za finansowaniem inwestycji drogowych w Luboniu ze środków centralnych i budową nowej szkoły podstawowej. Uważa, że Nowoczesna w odróżnieniu od komitetów, które nie zarejestrowały swoich list w całym kraju, ma realną szansę na wejście do Sejmu. Zachęca mieszkańców naszego miasta do głosowania na luboniankę.

292k Katarzyna Polerowicz-Kelma białe kopia_portal

Katarzyna Polerowicz – Kelma

 


 

 

Maciej Różański ( KW KORWiN)

Od urodzenia mieszka w Luboniu. Mgr inż. elektryk, studia podyplomowe na Politechnice Poznańskiej. Od 5 lat pracuje w jednej z największych firm sektora energetycznego w kraju. Za najważniejsze dla Polski uważa uchwalenie nowej konstytucji, zmieniającej ustrój państwa, wprowadzenie systemu prezydenckiego i ordynacji mieszanej (większościowo-jednomandatowa), budżet z zakazem deficytu , odchodzenie od ZUS (emerytura obywatelska dla wszystkich, finansowana z budżetu i indywidualna z wybranego funduszu). Proponuje też zredukowanie majątku państwowego przez prywatyzację, zakaz finansowania partii politycznych z budżetu państwa, surowe kary za korupcję i inne przestępstwa, decentralizację władzy. Jest za obniżeniem podatków, likwidacją PIT i CIT, jedną stawką VAT, obniżką akcyzy na paliwo. Widzi zagrożenie w islamizacji Europy. Jest za uszczelnieniem granic UE, mówi NIE nielegalnym imigrantom. Jako poseł chce służyć całemu narodowi, ale będzie dbał o inwestowanie w Wielkopolsce. KW Korwin to wybór wolności, odpowiedzialności i praworządności.

288k Różański Maciej_portal

Maciej Różański

 


 

 

Dariusz Szmyt (KWW JOW Bezpartyjni)

Mieszka w Luboniu od urodzenia. Inżynier, ekonomista, aktualnie jest analitykiem biznesowym w PUK Komorniki. Przez dwie poprzednie kadencje był burmistrzem Lubonia. Za najważniejsze dla kraju uważa odpartyjnienie sejmu poprzez wybory w okręgach jednomandatowych, decentralizację władzy, przeniesienie ważnych instytucji gospodarczych i finansowych poza stolicę, wprowadzenie prostego systemu podatkowego, zmniejszającego opodatkowanie pracy i zwiększającego kwotę wolną od podatku. Całe życie pracował dla Lubonia i to się nie zmieni – bo kocha swoje miasto. Jako poseł chciałby wpłynąć na decyzję przeniesienia lotniska wojskowego poza teren osiedli mieszkalnych. JOW Bezpartyjni jest alternatywą dla partii. Poseł powinien odpowiadać przed wyborcami, nie przed partią. Wyborcy będą mogli rozliczyć go, a nawet odwołać – uważa Dariusz Szmyt.

296k Szmyt Dariusz 2015_portal

Dariusz Szmyt

 


 

 

Elżbieta Zapłata-Szwedziak (KWW JOW Bezpartyjni)

Mieszka od urodzenia w Luboniu. Przez 20 lat była nauczycielką matematyki i informatyki w tutejszej Szkole Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 2. Teraz jest dyrektorką Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie. Za najważniejsze dla kraju uważa odpartyjnienie życia publicznego, przywracające mu normalność. Chce znieść bariery, które dziś hamują awans ludzi młodych. Powinno się im stworzyć warunki do odniesienia sukcesu „bez znajomości”. Nie składa obietnic dla Lubonia. W działalności poselskiej będzie zawsze dbała o prawo nie blokujące szans rozwoju lokalnego. Do wyborów idzie pod hasłem: „Tyle wiesz, tyle umiesz, a tak mało znaczysz. Głosuj na Bezpartyjnych – lista nr 9”.

295k Szwedziak Elżbieta_portal

Elżbieta Szwedziak

 


 


Komentarze (1)

  1. zdjecia niezłe pisze:

    Ja pamiętam jeszcze, jak Szydłowska była burmistrzem Swarzędza, poza tym o Luboniu też pamięta, mimo, że już ma 2 kadencję z sejmie za sobą! Na nią zamierzam zagłosować w niedzielę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *