Start » Co nowego » Mistrzyni Polski i „Wspólna Droga” – V Bieg Niepodległości

Mistrzyni Polski i „Wspólna Droga” – V Bieg Niepodległości

Wyświetlono 1 488 razy

Wspólna_Droga_Bieg_Niepodległości_2015_slider

Już za 2 tygodnie, w środę 11 listopada 2015 roku (Dzień Niepodległości) o godzinie 11:11 z ulicy Wojska Polskiego, na wysokości hali LOSiR w Luboniu wystartuje 5. Luboński Bieg Niepodległości.

W imprezie, której organizatorem jest Stowarzyszenie Luboński Klub Biegacza wystartuje 1500 uczestników. Wśród nich z nr. 1 Monika Stefanowicz – zeszłoroczna zwyciężczyni biegu, tegoroczna Mistrzyni Polski w Maratonie (z minimum na Igrzyska Olimpijskie w Rio), zwyciężczyni Półmaratonu w Krakowie.

W trakcie tegorocznej edycji zawodów odbędzie się zbiórka pieniędzy na pomoc w remoncie i przygotowaniu do użytku ośrodka codziennej terapii zajęciowej Stowarzyszeniu Wspólna Droga.

Przypominamy, że podczas 5. edycji biegu rozgrywane będą także Mistrzostwa 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Nagrodzeni zostaną: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, najlepszy patriotyczny strój oraz biegacz i biegaczka z flagą, a wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 14 kategoriach wiekowych. Dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe, a w kategoriach wiekowych na najszybszych zawodników czekają bony ufundowane przez sponsora technicznego imprezy firmę „Świat Biegacza” z Poznania.

Każdy uczestnik, który pokona dystans 10 km otrzyma pamiątkowy, odlewany medal, a na mecie ciepły posiłek oraz świętomarcińskiego rogala. Dodatkowo ogłoszono konkurs dla lubońskich szkół podstawowych o nazwie: „Mistrz Kibicowania”, który polega na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica. Konkurs objęty jest patronatem Burmistrza Miasta Luboń.

W ramach biegu, 7 listopada, w parku Jana Pawła II w Luboniu, zostaną rozegrane zawody biegowe dla najmłodszych pod nazwą „Mały Patriota”.

Konwencja Biegu Niepodległości nie zamyka się tylko w ramach imprezy sportowej, dlatego organizatorzy zapraszają do udziału w wielu dodatkowych atrakcjach przygotowanych specjalnie na ten dzień.

Sponsorem głównym imprezy jest firma LUVENA S.A..

Impreza jest współfinansowana z budżetu Urzędu Miasta Luboń.

Więcej szczegółów na stronie zawodów www.lubonskibiegniepodleglosci.pl

 

Kontakt:

Adam Chudzicki (Dyrektor Biegu Niepodległości) – 660 113 798

Plakat_V_Bieg_Niepodległości

Plakat


 

Stowarzyszenie WSPÓLNA DROGA

Minęło już 10 lat od chwili, kiedy kilka rodzin osób niepełnosprawnych z Lubonia i okolic postanowiło założyć stowarzyszenie, by wspólnie działać na rzecz tych, którzy sami nie mogą o siebie zadbać. Obecnie Stowarzyszenie WSPÓLNA DROGA zrzesza niemal 80 członków. Podopiecznych wciąż przybywa, a dzięki istnieniu tej wspólnoty, mogą oni w weekendy uczestniczyć w zajęciach takich jak hipoterapia, pływanie oraz sprawdzać swoje możliwości podczas działań plastycznych, muzycznych, teatralnych i ruchowych, odbywających się popołudniami i wieczorem w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 2 w Luboniu.

Potrzebą numer jeden osób niepełnosprawnych jest posiadanie własnego obiektu, w którym możliwe byłoby zorganizowanie codziennych warsztatów terapii zajęciowej. Niedawno WSPÓLNEJ DRODZE udało się pozyskać lokal, w którym można stworzyć od podstaw warsztaty terapii zajęciowej. Mieści się on w budynku, którego właścicielem jest LUVENA (dawnego Hotelu LECH). Rozpocząć trzeba od prac adaptacyjnych, następnie zgromadzić sprzęty potrzebne do urządzenia pracowni gospodarstwa domowego, pracowni ogrodniczej, komputerowej, plastycznej, rzemiosła, a także sali rehabilitacyjnej. To wszystko wymaga ogromnego wysiłku i zaangażowania, których nie szczędzą członkowie Stowarzyszenia. Jednak bez wsparcia ludzi dobrej woli będzie im trudno w krótkim czasie wyposażyć pracownie tak, by warsztaty zaczęły działać. A jest to pilna konieczność, bowiem rzeczywistość niepełnosprawnych jest taka, że do 23 roku życia objęci są obowiązkiem szkolnym, co stwarza im możliwość czynnego spędzania części dnia, natomiast później, po skończeniu szkoły, pozostają już tylko w czterech ścianach własnego domu. Placówka z warsztatami terapii zajęciowej to dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną jedyna szansa na jakąkolwiek aktywność, na jakikolwiek kontakt z osobami innymi niż najbliższa rodzina.

Dlatego właśnie zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie i współtworzenie placówki bardzo potrzebnej w Luboniu. Każda pomoc i każdy rodzaj zaangażowania są mile widziane.

Kontakt: Teresa Zygmanowska – tel. 501 306 756

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym

„WSPÓLNA DROGA”

Organizacja Pożytku Publicznego

62-031 Luboń ul. Żabikowska 40

tel. 618130392; 502733304; 507469769

www.wspolnadrogalubon.pl

NIP 7772819413     REGON 300006230   KRS   0000228288

nr konta PBS Poznań O/Luboń 11 9043 1038 2038 0047 0193 0001


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *