Start » Co nowego » Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli zaprasza na pokazy sprzętu

Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli zaprasza na pokazy sprzętu

Wyświetlono 1 809 razy

23 lutego będziemy obchodzić 72 rocznice zakończenia walk o Poznań.

19 lutego (niedziela) Muzeum Uzbrojenia na poznańskiej Cytadeli zaprasza na specjalne pokazy. W tym dniu Muzeum będzie otwarte od godziny 10.00 do 17.00 – wstęp wolny!

To będzie wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć jak wygląda wewnątrz czołg T-34/85 i działo samobieżnego ISU-122 (wejście do pojazdów zostanie zabezpieczone przez rekonstruktorów – pokazy do godziny 16.00).

Stojące zwykle na wystawie BM-13 „Katiusza” i Dodge WC-52 zaprezentują się w ruchu. Zaplanowano też pokazy dynamiczne pojazdów z kolekcji prywatnych

Muzealnicy pochwalą się również nowościami – po kapitalnym remoncie jest ciężarówka ZIS-5/12, armata przeciwlotnicza 37 mm wz. 39 i motocykl M-72.

12.00 – składanie kwiatów przez oficjalne delegacje.

13.00 – rekonstrukcja walk. Przygotowuje ją grupa rekonstrukcyjna Warta. Po raz pierwszy jej bohaterami będą cytadelowcy czyli cywile, biorący udział w walkach o Cytadelę. W inscenizacji weźmie udział 250 rekonstruktorów. W akcji będzie można m.in. zobaczyć armatę dywizyjną ZIS-3 ze zbiorów muzeum.

W tym dniu przy Muzeum Uzbrojenia stanie też „krwiobus” dla wszystkich, którzy przy tej okazji zechcą wspomóc Stację Krwiodawstwa.

Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli
fot. Rafał Wojtyniak


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *