Start » Co nowego » Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli zaprasza na pokazy sprzętu

Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli zaprasza na pokazy sprzętu

Wyświetlono 1 406 razy

23 lutego będziemy obchodzić 72 rocznice zakończenia walk o Poznań.

19 lutego (niedziela) Muzeum Uzbrojenia na poznańskiej Cytadeli zaprasza na specjalne pokazy. W tym dniu Muzeum będzie otwarte od godziny 10.00 do 17.00 – wstęp wolny!

To będzie wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć jak wygląda wewnątrz czołg T-34/85 i działo samobieżnego ISU-122 (wejście do pojazdów zostanie zabezpieczone przez rekonstruktorów – pokazy do godziny 16.00).

Stojące zwykle na wystawie BM-13 „Katiusza” i Dodge WC-52 zaprezentują się w ruchu. Zaplanowano też pokazy dynamiczne pojazdów z kolekcji prywatnych

Muzealnicy pochwalą się również nowościami – po kapitalnym remoncie jest ciężarówka ZIS-5/12, armata przeciwlotnicza 37 mm wz. 39 i motocykl M-72.

12.00 – składanie kwiatów przez oficjalne delegacje.

13.00 – rekonstrukcja walk. Przygotowuje ją grupa rekonstrukcyjna Warta. Po raz pierwszy jej bohaterami będą cytadelowcy czyli cywile, biorący udział w walkach o Cytadelę. W inscenizacji weźmie udział 250 rekonstruktorów. W akcji będzie można m.in. zobaczyć armatę dywizyjną ZIS-3 ze zbiorów muzeum.

W tym dniu przy Muzeum Uzbrojenia stanie też „krwiobus” dla wszystkich, którzy przy tej okazji zechcą wspomóc Stację Krwiodawstwa.

Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli
fot. Rafał Wojtyniak


Więcej artykułów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *