Start » Polityka / samorząd » Najstarszy człowiek świata mieszka w Luboniu!

Najstarszy człowiek świata mieszka w Luboniu!

Najstarszy człowiek świata mieszka w Luboniu!
Wyświetlono 2 212 razy

Dokumenty wskazują na to, że mężczyzna jest starszy od rogalińskich dębów, a co jest jeszcze ciekawsze – piastuje on najważniejsze stanowisko w naszym mieście!

Czego dowiadujemy się z oświadczenia majątkowego Dariusza Szmyta, pełniącego funkcję Burmistrza Lubonia przez dwie kolejne kadencje od 2006 roku? Wypełniając jawną część oświadczenia, które jest dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej, nasz burmistrz wpisał datę swoich urodzin: 16 stycznia 1057 r., zatem ma już 957 lat!

Co ciekawe, takie dane znalazły się również w poprzednich oświadczeniach złożonych w latach 2010-2013. Jak to możliwe, że Dariusz Szmyt od 4 lat twierdzi, że urodził się prawie tysiąc lat temu? Nikt wcześniej nie zwrócił uwagi na to, że nasz burmistrz jest starszy od Bolesława Krzywoustego? Należałoby ten fakt odnotować w księdze rekordów, a wtedy Dariusz Szmyt stałby się ponadlokalną atrakcją.

Burmistrz Miasta lub Gminy swoje oświadczenie majątkowe razem z kopią zeznania o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym (PIT za poprzedni rok) składa wojewodzie. Analizę danych zawartych w oświadczeniu majątkowym wykonuje zarówno wojewoda, jak i urząd skarbowy. Podmioty te uprawnione są do porównania treści oświadczenia i złożonej kopii zeznania o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym z treścią poprzednio składanych oświadczeń majątkowych i kopii zeznań podatkowych.

Na pytanie o sposób weryfikacji składanych oświadczeń, skierowane do Wojewody Wielkopolskiego, otrzymaliśmy odpowiedź, że Urząd Wojewódzki zwrócił się do Dariusza Szmyta o skorygowanie wpisanej daty.

Oświadczenia majątkowe Dariusza Szmyta z błędem w dacie urodzenia, składane w latach: 2014, 2013, 2012, 2011, 2010

KK


Komentarze 4 komentarze

 1. Rafał Wojtyniak pisze:

  Czyli wychodzi na to, że żyje już 7 lat dłużej niż biblijny Noe 😀

 2. Mc2 pisze:

  stary ale jary..? LOL

 3. staruch pisze:

  Nasz „Noe” podobno znów startuje w wyborach 🙂

 4. Sandra pisze:

  Najstarszą żyjącą obecnie osobą na świecie jest Susannah Mushatt Jones, która skończyła 116 lat – http://biurorekordow.pl/najstarszy-czlowiek-swiata/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *