Start » Co nowego » OSP w 2013 r.

OSP w 2013 r.

OSP w 2013 r.
Wyświetlono 860 razy

Zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP)

 W świetlicy OSP przy ul. Żabikowskiej odbyło się 22 marca zebranie sprawozdawcze podsumowujące działalność jednostki w 2013 r. Rozpoczął je o godz. 17 prezes Marek Maciejewski. Obecni byli: przewodnicząca Komisji Organizacyjno-Prawnej RML – Małgorzata Machalska, zastępca burmistrza – Rafał Marek, przewodniczący Rady Miasta – Marek Samulczyk, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu – bryg. Wojciech Mazur, naczelnik Wydziału Działań Ratowniczo-Gaśniczych Szkoły Aspirantów PSP Poznań – mł. bryg. Mirosław Soćko, zastępca dowódcy JRG-4 Poznań – mł. kpt. Krzysztof Karolewski, prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP – Dariusz Piechocki i Kazimierz Świderski.

Prezes przedstawił porządek zebrania, po czym osoby funkcyjne odczytały sprawozdania z rocznej działalności jednostki. Naczelnik Jacek Rutkowski przedstawił statystykę interwencji, z której wynikało, że łącznie do akcji jednostka wyjeżdżała 339 razy, z czego 122 razy w przypadku pożarów i 209 w przypadku miejscowych zagrożeń. Odnotowano też 8 fałszywych wezwań. Naczelnik podał ponadto informację o zakupionym nowym sprzęcie oraz planach w tej dziedzinie na 2014 r.

Kolejnym punktem zebrania było przedstawienie przez przewodniczącego Komisji Rewizyjnej – Andrzeja Drzewieckiego – protokołu działalności komisji, przeprowadzonych zebrań oraz kontroli mienia i sprzętu OSP. Następnie skarbnik – Tomasz Twardowski – zreferował stan finansowy jednostki, podsumowując, ile jednostka wydała na zakup sprzętu i umundurowania dla strażaków i ile wyniosły remonty w strażnicy. Przedstawił też plan finansowy wydatków na rok 2014.

Po odczytaniu sprawozdań, na wniosek naczelnika Jacka Rutkowskiego okolicznościowymi statuetkami za największą aktywność ratowniczo-gaśniczą w 2013 r. wyróżniono strażaków: Marka Maciejewskiego, Jacka Rutkowskiego, Michała Kasperczaka, Sebastiana Lisa, Norberta Kaźmierczaka, Krzysztofa Pokorę, Piotra Łuczaka, Michała Drzewieckiego, Piotra Czartoszewskiego, Dawida Muszyńskiego, Izabelę Stachowiak, Marka Nickiela, Kordiana Sawikowskiego, Krystiana Jankowiaka, Zbigniewa Kutznera i Rafała Kubasika. Ponadto Norbertowi Kaźmierczakowi, Michałowi Kasperczakowi, Dawidowi Muszyńskiemu oraz Michałowi Drzewieckiemu wręczono okolicznościowe podziękowania za profesjonalnie przeprowadzoną akcję ratowniczą 9 października 2013 r., podczas której uratowali 11-dniowe niemowlę, po raz kolejny wykazując się dobrym wyszkoleniem z zakresu pomocy medycznej.

Niestety, z przyczyn osobistych okolicznościowego grawertonu ze statuetką strażaka w uznaniu za wieloletnią współpracę i wsparcie naszej jednostki nie mógł odebrać Aleksander Szafran, któremu bardzo dziękujemy i cieszymy się, że wśród naszych członków wspierających mamy osobę, na którą zawsze możemy liczyć.

Z dniem 31 maja Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 w Poznaniu, której dotąd podlegaliśmy, zostaje przeniesiona w inny rejon miasta. W związku z tym na koniec wieloletniej współpracy na ręce zastępcy dowódcy JRG 4 prezes i naczelnik OSP z władzami naszego miasta wręczyli w dowód uznania zabytkowy samochód gaśniczy wraz z podziękowaniami za współpracę.

Następnie z rąk Małgorzaty Machalskiej każdy strażak otrzymał czerwoną różę, która symbolizowała wdzięczność i podziękowanie społeczeństwa za to, że w każdej chwili mogą liczyć na pomoc naszej jednostki.

Norbert Kaźmierczak

Model historycznego samochodu gaśniczego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4

Model historycznego samochodu gaśniczego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4

OSP sprawozdanie 02

Stół prezydialny zebrania sprawozdawczego OSP

Stół prezydialny zebrania sprawozdawczego OSP

 


Więcej artykułów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *