Start » Co nowego » Ostatni turniej w bule „Leclerc Luboń Cup”

Ostatni turniej w bule „Leclerc Luboń Cup”

Wyświetlono 1 039 razy
ostatni_turniej_boules_DSC_0360_slider

fot. Lubońska Petanka

11 października 2015 r. odbył się ostatni turniej w bule z cyklu „Leclerc Luboń Cup” zorganizowany przez Klub Lubońska Petanka i LOSiR Sp z o.o. Zawody rozegrane w słoneczną, choć mroźną październikową niedzielę zgromadziły na bulodromie przy ul. Dojazdowej drużyny z Lubonia, Gorzowa Wlkp., Poznania, Śremu, Kamionek, Mieczewa i Zaniemyśla.

Zwyciężył dublet: MY SŁOWIANIE (Dominik Prauziński, Mirosław Walich), na drugim miejscu uplasował się zespół HAŃCZUK (Maciej Hańczuk, Paweł Pieprzyk). Miejsca od 3 do 6 zajęły zespoły z 4 zwycięstwami, o kolejności decydował więc Buchholz, i tak trzecie miejsce przypadło zespołowi KOPER BULA (Krzysztof Prauziński, Mikołaj Szymański), a kolejne miejsca zajęły drużyny: GEPARD, MOMO i TOUR DE FRANCE.

Najlepszych nagrodzono pucharami, rozdano też bony podarunkowe ufundowane przez sponsora cyklu – sklep Leclerc.

Na zakończenie podsumowano wyniki z całego cyklu Leclerc Luboń Cup. Na podium stanęły zespoły, które w pięciu turniejach wygrały 20 meczów. Pierwsze miejsce zajęli MY SŁOWIANIE (Dominik Prauziński, Mirosław Walich) zdobywając 108 punktów, na drugim miejscu uplasował się SZTYLER (Andrzej Sztyler, Karol Kowalski), ze 107 punktami. Do grona najlepszych dołączył dublet z Lubońskiej Petanki TOUR DE FRANCE (Karolina i Mikołaj Fabisiowie) zdobywając 100 punktów. Cieszymy się, że w pierwszej dziesiątce klasyfikacji końcowej znalazły się aż 4 lubońskie drużyny.

W każdym z turniejów Leclerc Luboń Cup udział wzięło kilkadziesiąt osób. Dużą część graczy stanowili mieszkańcy Lubonia. Łącznie rozegrano 390 meczów, co zajęło około 40 godzin.

Cykl rozgrywek współfinansowany był ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta Luboń, a patronat medialny objęły: Wieści Lubońskie i e-lubon.pl.

Podziękowania dla współorganizatora cyklu Leclerc Luboń Cup czyli LOSiR sp. z o.o. oraz Wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację zawodów.

Przede wszystkim zaś podziękowania kierujemy do Zawodników, którzy wzięli udział w turniejach za grę fair play i dobrą atmosferę!

Serdeczne podziękowania kierujemy do Miasta Luboń za przyznanie dotacji na organizację cyklu oraz do sponsora tytularnego – sklepu Leclerc. Sponsorem nagród rzeczowych podczas tegorocznego cyklu zawodów była Lubońska Petanka.

Dziękujemy lubońskim mediom: Wieściom Lubońskim i e-lubon.pl za objęcie patronatu medialnego nad turniejami.

Szczegółowe wyniki ostatniego turnieju, klasyfikacja generalna oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie: www.facebook.com/lubonskapetanka

 

Lubońska Petanka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *