Start » Slider » Październik z kowbojami

Październik z kowbojami

Wyświetlono 1 405 razy
Artyści na-,, Zakończeniu Lata".   fot. Zbigniew Henciel

Artyści na-,, Zakończeniu Lata”.
fot. Zbigniew Henciel

W październiku br. lubońskie Kowbojskie Miasteczko zapraszało i zachęcało tutejszych mieszkańców oraz przyjezdnych do spędzania  wieczorów przy utworach country i muzyce ogólnej. Gospodarze imprez zapewniali potańcówki i dobrą zabawę do białego rana w westernowym klimacie i nastroju. Zwolennicy karaoke  próbowali swoich umiejętności, a także improwizacji  śpiewając znane hity i szlagiery z lat 80 oraz 90 znanych i lubianych wykonawców.
Koncert Zespołu Cashflow.   fot. Zbigniew Henciel

Koncert Zespołu Cashflow.
fot. Zbigniew Henciel

Podczas-,,Zlotu Miłośników Kowbojskiego Miasteczka oraz Zakończenia Lata” gościliśmy wielu sympatyków naszego małego Dzikiego Zachodu, który przenosi przeciętnego obserwatora do XIX i pierwszej dekady XX wieku. Pielęgniarka Bożena z Lecznicy Certus mierzyła chętnym osobom ciśnienie oraz udzielała cennych wskazówek i uwag  poświęconych prowadzeniu zdrowego trybu życia. Imprezę urozmaicili zaproszeni artyści-muzycy m.in. Zbigniew Mroczkowski, Teo i Mietek, którzy stworzyli jeden repertuar nakłaniając uczestników zabawy do jednej wzajemnej hulanki na parkiecie.  W kolejnych tygodniach odbyło się wiele imprez kulturalno, rozrywkowych np: Koncert zespołu rock n roll/country Cashflow z udziałem  wykonawców Grzegorza Sykały i Łukasza Kulczaka.
Słynne (plyndze)na-,, Święcie Pyry'' przyrządzone przez Cristal.   fot. Zbigniew Henciel

Słynne (plyndze)na-,, Święcie Pyry” przyrządzone przez Cristal.
fot. Zbigniew Henciel

Zainteresowani kupowali płyty muzyczne z  ich utworami robiąc pamiątkowe zdjęcia oraz oczekiwali na autografy do swoich prywatnych kolekcji. Na zakończenie publiczność wymieniała się między sobą swoimi spostrzeżeniami i kontrowersjami dotyczącymi tego ważnego wydarzenia muzycznego.  W weekend miał miejsce Piknik Rodzinny- „Święto Pyry”, na którym królowały potrawy z ziemniaków wykonane przez kowbojskich mistrzów kuchni. Dużym powodzeniem cieszyły się placki ziemniaczane zwane po wielkopolsku plyndzami, które przyrządziła Cristal.  Pod kierunkiem Szeryfa przybyli zwiedzali westernowe miasteczko przyswajając wiedzę dotyczącą historii i legendy każdego drewnianego budynku znajdującego się na jego terenie.
Pierwszy Oktoberfest w Luboniu.   fot. Zbigniew Henciel

Pierwszy Oktoberfest w Luboniu.
fot. Zbigniew Henciel

Wielbiciele złocistego napoju wzięli udział w pierwszym zorganizowanym w Luboniu „Święcie Piwa-Oktoberfeście” .  Atrybut wszystkich wiernych piwoszy stanowiły pełne kufle wypełnione po brzegi pyszna pianą na dwa palce i bawarskie stroje ludowe, które dodawały uroku tyrolskiej tradycji i kultury tych regionów. Grupa Taneczno-Westernowa Dallas Country z nowym repertuarze wykonała pokaz artystyczny połączony z nauka tańca dla widowni.
Pojedynek dwóch zwaśnionych rewolwerowców.  fot. Zbigniew Henciel

Pojedynek dwóch zwaśnionych rewolwerowców.
fot. Zbigniew Henciel

W sobotni „Wieczór Westernu” miasteczko napotkało dwóch zwaśnionych  rewolwerowców, którzy stanęli do pojedynku aby wyrównać prastare porachunki  o ukochaną kobietę Mery, a jak się kończą takie sytuacje to dowiecie się tylko wtedy jak przekroczycie naszą bramę ale nie gwarantujemy powrotu. Cheeeeeeeee!

Zbigniew Henciel


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *